Region w dawnej fotografii: Ulica 11 listopada

kultura Zdjęcie wykonano ok. 1905 roku w Parczewie. Najprawdopodobniej jest to ulica 11 listopada, w okolicach bliżej parku. 

Zbigniew Smółko

Opublikowano: 7 lipca 2018 08:51 | Aktualizacja: 7 lipca 2018 08:51

Fotografię wynalazłem na arcyciekawym facebookowym profilu Parczew Jews, zawierającym zdjęcia i inne materiały związane z historią żydowskich mieszkańców Parczewa. Niestety w dużej części profil jest redagowany i komentowany po hebrajsku. Wielu jego użytkowników to dawni mieszkańcy Parczewa lub ich potomkowie. Równie nieocenioną skarbnicą wiedzy jest wydana w 1977 roku w Hajfie książka "Parczew - sefer zikaron le-kedoshei Parczew ve-ha-seviva", zawierająca wspomnienia z przedwojennego Parczewa. Warto, żeby - może jest to postulat dla władz miasta? - ktoś ją przetłumaczył na język dostępny polskiemu czytelnikowi. Wiele podlaskich miast ma takie księgi, część z nich dostępna jest po angielsku.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.