Reklama

Reklama

Bezpieczne wakacje - porównaj ubezpieczenia domu, kup polisę i wypoczywaj spokojnie.

Opublikowano: 10 sierpnia 2021 11:31
Autor:

Bezpieczne wakacje - porównaj ubezpieczenia domu, kup polisę i wypoczywaj spokojnie.  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Przed wakacyjnym wyjazdem zazwyczaj myślimy o wszystkim, ale nie o zabezpieczeniu domu lub mieszkania. A przecież to tam zostają najcenniejsze rzeczy, które mogą ulec uszkodzeniu podczas nieobecności mieszkańców. Zatem, jeśli chcesz spokojnie jechać na wakacje, porównaj ubezpieczenia domu i wybierz to, które pozwoli Ci spać spokojnie.

Reklama

1. Dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania przed wyjazdem na urlop?

2. Ubezpieczenie nieruchomości letniskowej
 
Ubezpieczenie mieszkania i domu chroni nieruchomość i zabezpiecza materialnie jej właścicieli m.in. na wypadek pożaru, zalania czy kradzieży. Kompleksowa polisa nie sprawi, że w czasie wakacyjnej podróży nic złego nie stanie się z domem, jednak gdyby doszło do takiej sytuacji, osoba ubezpieczona, najczęściej właściciel, może liczyć na odszkodowanie, które pozwoli przywrócić mieszkanie do pierwotnego stanu.
 
Dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania przed wyjazdem na urlop?
 
Wakacje to okres, w którym panuje prawdziwy bum na ubezpieczenia turystyczne, zabezpieczające turystów na wypadek konieczności skorzystania z opieki zdrowotnej poza granicami kraju. Długi wyjazd oznacza nie tylko potrzebę ochrony siebie i rodziny, ale również majątku, który pozostaje na miejscu. W okresie letnim odnotowuje się zwiększoną aktywność złodziei, którzy pod nieobecność mieszkańców mogą bez przeszkód wynieść z mieszkania i domu wszystkie dobra materialne oraz dokonać zniszczeń. Ubezpieczenie nieruchomości nie ochroni majątku przed kradzieżą, ale pozwoli właścicielom odzyskać pieniądze za skradzione lub zniszczone sprzęty, meble czy inne, drogocenne przedmioty. Jeśli i Ty chcesz zapewnić sobie taką ochronę finansową, porównaj ubezpieczenia domu na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/0.html, wybierz najlepszą polisę i spokojnie wyjedź na upragnione wakacje.
 
W trakcie długiej nieobecności w domu mogą się również wydarzyć różnego rodzaju zdarzenia losowe. Pęknięta rura często bywa powodem zalania, z obluzowana doniczka na balkonie przyczyną zniszczeń na balkonie sąsiadów. Dobre ubezpieczenie domu i mieszkania pozwala zabezpieczyć się również na takie ewentualności, dzięki czemu po powrocie z urlopu na właścicieli nie będzie czekał kolejny, duży wydatek w postaci rekompensaty za wyrządzone szkody - wypłaci ją ubezpieczyciel.
 
Ubezpieczenie nieruchomości letniskowej
 
Ubezpieczenia nieruchomości obejmują nie tylko domy i mieszkania, ale również domki letniskowe. Korzystając z kalkulatora ubezpieczeń nieruchomości, można wybrać korzystną finansowo polisę, która ochroni zarówno właściciela domku, jak i przebywających tam gości. Jak można przeczytać na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/mieszkania-domu/a/ubezpieczenie-domu-letniskowego-co-obejmuje-polisa/248.html, ubezpieczenie domu letniskowego obejmuje m.in.:
    • wyposażenie nieruchomości, a więc nie tylko jej mury, ale także instalacje, klimatyzację i urządzenia techniczne,
    • lokatorów w ramach ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej,
    • ruchomości domowe, czyli meble, sprzęty i pozostałe wyposażenie wnętrz,
    • szyby i inne elementy szklane - na wypadek stłuczenia lub wybicia.
 
Każdy właściciel domku letniskowego powinien wykorzystać kalkulator ubezpieczeń nieruchomości i wybrać polisę, która najlepiej zabezpieczy jego interesy. W ubezpieczeniach nieruchomości ważne są wyłączenia, przed podpisaniem polisy warto więc je sprawdzić, a także określić poprawnie wartość nieruchomości. Tanie ubezpieczenie nieruchomości letniskowej powinien zawrzeć każdy właściciel takiego domku, zarówno ten, który korzysta z niego jedynie z rodziną, jak i ten, który wynajmuje domek turystom w celach zarobkowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE