Reklama

Dlaczego warto nosić soczewki miesięczne?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dlaczego warto nosić soczewki miesięczne? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Soczewki miesięczne są najbardziej popularne ze wszystkich dostępnych rodzajów soczewek kontaktowych i nie bez powodu. Z jednej strony to najbardziej ekonomiczna opcja dla użytkowników soczewek, a z drugiej można ich używać praktycznie w każdych warunkach. Soczewki miesięczne doskonale sprawdzają się na co dzień, a idealnie dopasowana para będzie niewyczuwalna na oczach do tego stopnia, że łatwo o niej zapomnieć! Dlaczego warto nosić soczewki miesięczne? Dla jakich wad wzroku są one dostępne na polskim rynku? Ile kosztują?

Soczewki miesięczne – dla jakich wad wzroku?
Na polskim rynku soczewki miesięczne są dostępne dla najpowszechniej występujących wad refrakcji, czyli dla krótkowzroczności, dalekowzroczności, astygmatyzmu i starczowzroczności. W przypadku krótkowzroczności lub dalekowzroczności należy sięgnąć po soczewki sferyczne. Są to najbardziej popularne soczewki ze względu na powszechność występowania tych dwóch wad refrakcji.

Soczewki sferyczne dla krótkowzroczności (inaczej miopii) są oznaczone minusami i zazwyczaj występują w mocach do -12 dioptrii, chociaż na rynku można znaleźć też nawet do -20 dioptrii, natomiast osoby o nietypowych mocach powinny składać indywidualne zamówienia. Soczewki sferyczne dla dalekowzroczności (inaczej hyperopii) oznaczone są plusami i standardowo można je kupić w mocach do + 8 dioptrii, ale podobnie jak w przypadku soczewek dla krótkowidzów, dostępne są też opcje do +15 dioptrii (np. EyeLove Supreme PRO XR). Dla osób z astygmatyzmem (inaczej niezbornością) przeznaczone są soczewki toryczne, oznaczone na opakowaniach jako „Toric” lub „For astygmatism” i standardowo występują w mocach od -10 do +6 dioptrii.

Natomiast osoby ze starczowzrocznością (inaczej prezbiopią) powinny sięgać po soczewki progresywe (czasami nazywane multifokalnymi), najczęściej oznaczonymi właśnie jako „Multifocal” albo „For presbiopia”, a ich standardowy zakres mocy to -6,5 do +6 dioptrii. Jak widzicie, soczewki miesięczne (https://www.bezokularow.pl/soczewki-miesieczne) to produkt, po który może sięgnąć niemal każda osoba z powszechnie występującą wadą refrakcji .
Dlaczego warto nosić soczewki miesięczne?

Osobom, które dopiero wdrażają się w noszenie soczewek zazwyczaj poleca się soczewki jednodniowe ze względu na to, że najłatwiej nauczyć się ich aplikacji. Jednak pozostałym osobom zaleca się soczewki miesięczne – są trwalsze, tańsze w użytkowaniu, dostępne i bardziej ekologiczne. Oczywiście, najpierw należy zasięgnąć porady u lekarza okulisty lub u optometrysty, bo istnieją przeciwwskazania do noszenia soczewek miesięcznych, np. takie jak alergie na pyłki. Osoby, które zawodowo uprawiają jakiś sport związany z wodą także powinny korzystać raczej z soczewek jednodniowych. Jednak w znakomitej większości przykładów to właśnie soczewki miesięczne są najlepszą opcją.

Można je dopasować do indywidualnego stylu życia, np. jeśli spędza się dużo czasu przed komputerem warto zdecydować się na soczewki posiadające technologie niwelowania objawów cyfrowego zmęczenia wzroku (np. EyeLove Digital), a jeśli pracuje się w zawodzie, gdzie godziny pracy są nieregularne i często zarywa się noce, z powodzeniem można sięgnąć po soczewki całodobowe lub te o wydłużonym trybie noszenia.

Soczewki miesięczne świetnie sprawdzają się w codziennym życiu, bo można w nich robić niemal wszystko – pracować, gotować, spacerować, uprawiać sporty czy też podróżować – i to w każdą pogodę. Dzisiejsze soczewki produkowane są w najnowszych technologiach przy użyciu wysokiej klasy materiałów, takich jak silikon hydrożelowy, który zapewnia komfort, elastyczność i optymalny poziom nawilżenia oraz dotlenienia przez cały czas użytkowania. Dobierając soczewki indywidualnie, w asyście specjalisty, można zyskać nieodłączny element codziennego życia, który odciąży nas od myślenia o okularach w wielu codziennych sytuacjach.
Ile kosztują soczewki miesięczne?


Soczewki miesięczne należą do najtańszych rodzajów soczewek, a ich podstawowe wersje w zależności od producenta, mogą kosztować już od kilku złotych za soczewkę. Im bardziej specjalistyczne i zaawansowane technologicznie pary chcemy kupić, tym wyższa będzie ich cena, ale w stosunku rocznym użytkowanie soczewek miesięcznych wypada bardzo korzystnie. Do rachunku należy doliczyć jeszcze płyn do soczewek, który w objętości 360 ml wystarcza na ok. 3 miesiące.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE