Reklama

Reklama

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2022

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2022 - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest 2022 4 - 6 listopada 2022 r., Lublin

Reklama

 

Fantastyczny Festiwal Wyobraźni StarFest jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze, inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. Jedną z największych imprez tematycznych w kraju, inspirowaną Festiwalem Fantastyki Falkon, którego jest
w pewnym sensie spadkobiercą.
 W ostatnich latach fantastyka stała się jednym z najważniejszych części kultury, oferując dzieła skierowane zarówno do szerokiej publiczności, jak i do pasjonatów czy najbardziej wymagających odbiorców. Popkultura, przejawiająca się w książkach zaglądających do nowoczesnych mieszkań i domów, w długo wypatrywanych premierach filmów czy komiksów, w pasjonujących grach i serialach namiętnie oglądanych na platformach streamingowych, stała się ważną częścią życia kolejnych pokoleń.   Fantastyczna kultura napędza wyobraźnię i stanowi platformę międzypokoleniową, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
 StarFest to trzydniowa impreza, w trakcie której odbędzie się około 400 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i popkulturą, a wśród nich:
- spotkania z fantastycznymi gwiazdami popkultury: pisarzami, aktorami, twórcami gier, publicystami, youtuberami;
- prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne podzielone na bloki tematyczne: literacki, popularnonaukowy, popkulturowy, sci-fi, gry fabularne i varia;
- konkursy, turnieje, warsztaty, pokazy, koncerty, projekcje filmów i seriali;
- wszelkiego rodzaju gry bez prądu i gry wideo: komputerowe, konsolowe, planszowe, karciane, bitewne i fabularne;
- stoiska handlowe i tematyczne;
- przedstawienia, prezentacje, pokazy tańca, walki na białą broń, fire show, koncerty
i wiele innych.
 Spodziewamy się, że w Festiwalu weźmie udział około 8000 uczestników. Na podstawie wcześniej organizowanych festiwali szacujemy, że około 45% z nich będą to mieszkańcy Lublina, 20% pozostali mieszkańcy województwa  lubelskiego, natomiast około 35% osób będą stanowić przybysze z innych regionów Polski. Największy odsetek uczestników to uczniowie szkół średnich oraz studenci. Niemniej jednak spodziewamy się również uczestnictwa wielu uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, jak również odbiorców w wieku produkcyjnym oraz rodzin z dziećmi.
 Uczestnicy StarFest to ludzie aktywni, kreatywni, obdarzeni wspaniałą wyobraźnią
i nieprzeciętną wiedzą, świadomie uczestniczący w kulturze. Mają oni ochotę dobrze się bawić, a przy tym poznawać nowe trendy, zawierać nowe przyjaźnie, wymieniać się doświadczeniami, by przeżyć niezapomniane chwile, jakich dostarczy im nasz Festiwal. StarFest 2022 będzie jedną z największych imprez kulturalnych Lublina. Osoby zainteresowane tematyką Festiwalu z utęsknieniem wyczekują takiego wydarzenia. Okres pandemii uniemożliwiał organizację podobnych imprez i obecny rok jest pierwszym, w którym one wracają. Nasz Festiwal jest więc odpowiedzią na oczekiwania miłośników fantastyki i popkultury w całym kraju.
Impreza odbędzie się w dniach 4-6 listopada 2022 roku w obiektach Targów Lublin przy ul. Dworcowej 11.

Sprawdź program na: www.starfest.pl



 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy