Reklama

Reklama

Pożyczki bez BiK. Jak można wykorzystać ukryty potencjał na rynku parabankowym?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pożyczki bez BiK. Jak można wykorzystać ukryty potencjał na rynku parabankowym? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Posiadanie pieniędzy jest jednym z warunków, aby żyć na godnym poziomie. Dla wielu osób nawet chwilowa utrat płynności finansowej powoduje paniczny strach. Są w stanie zrobić naprawdę wiele, aby odzyskać stabilność. W tym celu odwiedzają banki, instytucje finansowe lub dawno niewidzianych znajomych. W większości przypadków to podejście okazuje się nieskuteczne. Przeszkody bywają różne. Czasem kredytodawca może odmówić ze względu na brak ważnych dokumentów, równie dobrze można mieć nieopłacony mandat lub spóźnić się z ratą kredytu. Jednak najważniejsze, że wszystkie te utrudnienia da się łatwo ominąć!

Reklama

Dla kogo są pożyczki bez BiK?
Ratunkiem są instytucje parabankowe, które mają liberalniejsze podejście do swoich klientów niż banki. Właściciele tych firm rozumieją, że każda osoba może mieć czasem niewielki poślizg w regulacji swoich zobowiązań. Dlatego specjalnie dla takich osób oferują korzystne pożyczki bez BiK.
Jest to produkt skrojony na potrzeby klientów, którzy z różnych, często niezależnych od siebie powodów mają problemy z wykonywaniem płatności. W konsekwencji nie mają dobrych notowań w instytucjach zajmujących się ewidencją dłużników. Do tych ostatnich należy KRD (Krajowy Rejestr Długów) oraz BiK (Biuro Informacji Kredytowej) - owiane złą sławą bazy danych dłużników, które współpracują z bankami.
Pożyczki pozabankowe bez BiK to oferta dla klientów, którzy:
    • zostały pozbawione zdolności kredytowej,
    • nie mają pozytywnej historii kredytowej,
    • mają konto zajęte przez izbę komorniczą.
W przypadku takich osób pożyczka może być ostatnią szansą na pozyskanie gotówki. Warto jednak pamiętać, że ma to swoją cenę. A jest nią wyższy koszt pożyczki, ponieważ stanowi dla pożyczającego większe ryzyko. W miarę wzrostu zadłużenia zwiększa się niebezpieczeństwo, że długi mogą nie zostać spłacone.
W jaki sposób warto brać błyskawiczne pożyczki bez BiK?
Decydując się na wzięcie pożyczki bez BiK, warto dokładnie prześwietlić ofertę, przy czym jak mówi znane przysłowie - “diabeł tkwi w szczegółach”. Warto oszacować możliwości spłaty zobowiązań i pod tym kątem szukać możliwości na rynku. To jak z zakupami – znane powiedzenie mówi, aby nie iść do sklepu, będąc głodnym. Tak samo jest z pożyczkami, nie warto brać więcej niż jest to konieczne.
Kolejnym krokiem powinno być sprawdzenie wysokości RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. Może się zdarzyć, że na rynku są błyskawiczne pożyczki bez BiK na podobnych warunkach, ale z różnym oprocentowaniem. W niektórych przypadkach parabanki oferują pieniądze z dyskontem ponad 2 tysięcy procent. Wtedy należy oddać 20 -krotność pożyczanej kwoty.
Na co zwrócić uwagę?
Dokładnie przeczytanie wszystkich punktów umowy pozwala znaleźć wszystkie kruczki. Także te pisane drobnym drukiem. Często występują w nich różne, ukryte koszty. Może to być opłata manipulacyjna, opłata za rejestrację lub za przygotowanie dokumentów. Warto dokładnie sprawdzić zapisy umowy, ponieważ niektóre firmy rezygnują z prowizji, ale za to rekompensują to sobie w inny sposób, niewidoczny dla klienta. Całkowity koszt pożyczki jest jedną z najbardziej istotnych informacji, wpływających na decyzję klienta.
Niekiedy firma nalicza klientowi dodatkowe odsetki lub większe opłaty. Dzieje się tak, jeśli pożyczkobiorca nie przestrzega terminu zwrotu, co skutkuje wygaśnięciem korzystnych warunków umowy. Dlatego lepiej jest pilnować ostatecznej daty oddania pieniędzy.
Ostatnią kwestią jest sprawdzenie, które firmy parabankowe nie korzystają z rejestrów dłużników. Jest to ważna kwestia dla osób, które spłacają kredyty i nie chcą, aby bank miał informację, że spada ich zdolność kredytowa. Przed wzięciem pożyczki bez sprawdzania BiK trzeba zweryfikować, czy pożyczkodawca rzeczywiście nie współpracuje z taką instytucją. Listę takich firm możesz znaleźć tutaj: https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-bik/.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać pożyczkę online bez BiK?
Brak wymogu formalności i zdolności kredytowej nie oznacza, że instytucje pożyczkowe dadzą klientowi pieniądze od ręki. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym firmy mogą odzyskać wierzytelności, więc na wszelki wypadek stosują różne formy zabezpieczeń. Zanim udzielą pożyczki przez internet bez BiK, mogą zażądać od klienta spełnienia listy różnych warunków. W tym celu potrzebują potwierdzenia, że przyszły klient:
    • ma polskie obywatelstwo i legitymuje się wiarygodnym dowodem tożsamości,
    • ma dostęp do bankowości internetowej oraz profil na stronie firmy udzielającej pożyczki,
    • nie zalega ze zwrotem pieniędzy w innej firmie pożyczkowej,
    • może regulować swoje zobowiązania,
    • posiada aktywną zdolność do czynności prawnych,
    • jest polskim rezydentem.
Firmy, które oferują pożyczki bez BiK mogą wymagać różnych dokumentów. Ich ocena zdolności finansowych klienta może się bardzo różnić, w zależności od jego sytuacji rodzinnej klienta, statusu lub indywidualnej oceny. Złożenie wniosku o chwilówkę zazwyczaj poprzedza wypełnienie dokumentu o dochodach, w których klient przekazuje informacje o wysokości swoich zarobków. Na tej podstawie firma może pożyczyć mu wnioskowaną kwotę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy