Reklama

Reklama

Sekret Twojego sukcesu - skuteczne CV

Opublikowano: 30 lipca 2021 10:28
Autor:

Sekret Twojego sukcesu - skuteczne CV - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Konkurencja na rynku pracy jest dziś ogromna. Okazuje się, że często niewielkie niuanse decydują o tym, kto otrzyma stanowisko, na które aplikują setki chętnych – szczęście, ślepy traf, a może kwalifikacje, czy też właśnie odpowiednio stworzone CV?

Reklama

 

Budując własną karierę zawodową najczęściej mamy obrany konkretny cel. Może to być rodzaj stanowiska, na jakim chcemy pracować, konkretna firma, w której szeregach chcielibyśmy się znaleźć... Pojawia się jednak pytanie: czy mamy odpowiednio przemyślaną strategię działania i wiemy, co pozwoli nam na skuteczne dotarcie do naszego celu?

 

Aspiracje a rzeczywistość

 Prawda jest taka, że w wielu zawodach zanim się „wybijemy”, musimy zdobyć doświadczenie, które pozwoli nam zaprezentować umiejętności i swoją nieprzeciętną wartość na rynku pracy. Jest to ważne szczególnie w odniesieniu, do tego jedynego, wymarzonego stanowiska. Ścieżka kariery bywa więc kręta, czasem odbywa się w jednej firmie, a czasem wymaga od nas zmian miejsca zatrudnienia. Jednak kluczowe będzie dojście do momentu, który zaspokoi nasze aspiracje zarówno pod kontem samorealizacji, jak i pod względem materialnym.

 

Kluczowa rola CV w procesie rekrutacji

 Wiele osób nadal nie przywiązuje większej wagi do konstrukcji i wyglądu samego CV. Z pozoru może się wydawać, że jeśli mamy odpowiednie kwalifikacje – to czemu nie mielibyśmy dostać pracy? Jednak nie jest to takie proste. W większości przypadków po opublikowaniu ogłoszenia z ofertą pracy, pracodawca czy wyznaczony przez niego rekruter otrzymuje dziesiątki, jak nie setki życiorysów. Ich dokładne czytanie – jeden po drugim – wydaje się całkowicie bez sensu, stratą czasu. W związku z tym „na szczyt” trafiają aplikacje, które już na wstępie się czymś wyróżniły.

 

Pamiętajmy, że wzór CV musi być dopasowany do branży, w jakiej aplikujemy. Ważna jest odpowiednia kolorystyka, umiejscowienie zdjęcia czy przejrzystość dokumentu – właśnie takie elementy zwracają uwagę we wstępnych etapach rekrutacji. Dodatkowo ilość zawartych informacji nie może być nadmiernie duża. Co to właściwie znaczy? Powinniśmy unikać podawania doświadczeń i umiejętności, które dla danego stanowiska nie mają żadnego znaczenia. Dla pracodawcy naprawdę nie jest istotne to, że przez zatrudnienie w fast-foodzie na studiach jesteśmy dłużej na rynku pracy. Zastanawia się natomiast, czy posiadamy wiedzę i umiejętności do wykonywania powierzonych nam zadań.

 

Jak przygotować skuteczne CV?

W takim razie można z pełną stanowczością stwierdzić, że pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu zawodowego jest skuteczne CV. Jak je jednak stworzyć? Polecanym obecnie rozwiązaniem są specjalne kreatory CV, dostępne na wybranych serwisach w sieci, takich jak np. Cvhero.com. Mamy tu możliwość dobrania odpowiedniego szablonu dla naszej branży. Dodatkowo całość będzie prezentować się spójnie i estetycznie, a my nie będziemy kombinować w pliku tekstowym nad zastosowaniem odpowiedniego formatowania w tekście.

 

Szablon CV pozwoli nam na skuteczne zaprezentowanie tego, co w naszym wykształceniu, doświadczeniu i umiejętnościach jest najważniejsze i najcenniejsze dla potencjalnego pracodawcy. W ten sposób zdecydowanie zwiększymy swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy i zrobimy kolejny ważny krok na swojej ścieżce kariery.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.