reklama

Transakcje CFD, prostsze niż myślisz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Transakcje CFD, prostsze niż myślisz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEKontrakty na różnicę kursową są niezwykle pasjonującą, chociaż także ryzykowną dziedziną, w której należy się wykazać dużym wyczuciem i znajomością rynków finansowych. Nie da się ukryć, iż wsparcie eksperckie może przynieść wiele korzyści, o ile inwestor zadba o taką pomoc stosunkowo wcześnie.

Jak bezpiecznie handlować CFD (Contract for difference)? Jak zapewnić sobie wsparcie profesjonalistów? Jak ponieść minimalne koszty, zapewniając sobie znaczne przychody? Sprawdziliśmy to dla Państwa.
Zrozumienie CFD oznacza zyski
Transakcja CFD polega na zawarciu umowy, w ramach której dwie strony zobowiązują się do rozliczenia kwoty równej różnicy pomiędzy ceną otwarcia a zamknięcia pozycji.
Spośród licznych cech kontraktów warto wymienić kilka z uwagi na ich wyjątkową atrakcyjność.
Cechy kontraktów (wybrane):
    • CFD to instrumenty pochodne;
    • Transakcje CFD są lewarowane;
    • Umożliwiają osiągnięcie zysku zarówno na wzrostach, jak i spadkach cen;
    • Z poziomu jednego rachunku można uzyskać dostęp do tysięcy rynków finansowych.
W pierwszym przypadku inwestor nie staje się właścicielem instrumentu bazowego. Zadaniem gracza jest jedynie dokonanie poprawnej oceny szans na wzrost bądź spadek danego instrumentu.
Kontrakty lewarowane wykorzystują mechanizm dźwigni finansowej, co pozwala na otwarcie większej pozycji na rynku przy niewielkim wkładzie własnym.
Notowania indeksów CFD są na tyle przejrzyste (https://pl.investing.com/indices/indices-cfds), iż przy odpowiednim wsparciu merytorycznym inwestor nie powinien zbytnio kłopotać się o los swoich finansów. Przypominamy jednak, iż bezwzględnie warto konsultować swoje poczynania z doświadczonymi analitykami rynków finansowych, którzy na co dzień stykają się z delikatną materią giełdową.
Profesjonalny broker działać będzie w interesie klienta, pośrednicząc we wszystkich transakcjach kupna oraz zbycia papierów wartościowych.
Konwencjonalne biuro maklerskie czy platforma inwestycyjna?
Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę, iż obsługa rachunków za pośrednictwem platformy inwestycyjnej jest zdecydowanie tańsza. Wiąże się to z pewnym ograniczeniem kosztów własnych platformy w stosunku do instytucji stacjonarnych.
Inną zaletą tego typu rozwiązań jest wynagrodzenie prowizyjne, Oznacza to, iż platforma, generując przychody dla klienta działa także w swoim dobrze zrozumiałym interesie. Inwestor może być spokojny o to, że jego finanse są w dobrych rękach.
Pozostaje jeszcze wybór platformy, która powinna dysponować dostępem do jak największych zasobów giełdowych w skali globalnej.
Ogólnoświatowy zasięg wraz z udokumentowanymi sukcesami będą najlepszą rekomendacją niezbędną przy zawieraniu owocnej współpracy z platformą inwestycyjną.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

logo