Reklama

Reklama

Ubezpieczenie mieszkania na 3 lata — gdzie szukać najlepszej oferty?

Opublikowano: pt, 13 maj 2022 13:34
Autor:

Ubezpieczenie mieszkania na 3 lata — gdzie szukać najlepszej oferty? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Ubezpieczenie mieszkania, choć nie jest obowiązkowe, jak np. OC samochodu, to pozwala na zabezpieczenie wartościowej nieruchomości i uzyskanie odszkodowania w przypadku powstania szkód. Niektórzy zawierają umowy ubezpieczeniowe jedynie na rok, inni natomiast wolą dłuższe, 3-letnie umowy. Dowiedz się, gdzie znaleźć najlepsze oferty na polisę mieszkaniową.

Reklama

Czy warto wybrać ubezpieczenie mieszkania na 3 lata?
Najczęściej na rynku są oferowane roczne polisy mieszkaniowe, natomiast można znaleźć również ubezpieczenia nieruchomości, które obowiązują przed dłuższy czas, np. 3 lata. Zdecydowanie się na taką ochronę może być wygodne dla osób, które cenią sobie stałą ofertę przez kilka lat i nie lubią poszukiwać nowych rozwiązań w tym zakresie. Co ciekawe, można również wprowadzać zmiany w 3-letniej umowie ubezpieczeniowej, np. co do zakresu ochrony czy wartości nieruchomości.
Warto wiedzieć, że w przypadku wyboru polisy na taki okres możesz liczyć na rabat od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zazwyczaj taka zniżka jest przyznawana przy płatności z góry, gdyż rozłożenie składki na raty wiąże się z wyższymi kosztami ubezpieczenia. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć z artykułu dostępnego pod adresem: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-mieszkania-na-3-lata.
Co może zawierać 3-letnia polisa mieszkaniowa?
Co do zasady, zakres ochrony 3-letniej polisy mieszkaniowej można modyfikować w tym samym stopniu co polisy rocznej. Warto wziąć pod uwagę wcześniej, jakie zagrożenia mogą dotyczyć nieruchomości. Ważny jest przy tym także fakt, na jakich terenach znajduje się budynek. W przypadku lokalizacji, w której często występują powodzie, zakup polisy obejmującej zdarzenie może się okazać bardzo drogi lub po prostu niemożliwy. Dlatego istotne jest to, aby wcześniej dowiedzieć się, od jakich zdarzeń można ubezpieczyć budynek.
W zakres ochrony możesz włączyć następujące ryzyka:
    • uderzenie pioruna,
    • wichurę lub porywisty wiatr,
    • nadmierne opady deszczu,
    • grad,
    • zalanie,
    • pożar,
    • wandalizm,
    • kradzież,
    • lawinę,
    • upadek statku powietrznego.
W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego w zakres ochrony polisy można włączyć nawet do 30 zdarzeń. Natomiast warto pamiętać, że im więcej ryzyk obejmuje ubezpieczenie, tym koszt składki będzie większy.
Gdzie szukać 3-letniej polisy mieszkaniowej?
Choć najczęściej słyszy się o rocznych umowach ubezpieczeniowych, to można wybrać dłuższy okres obowiązywania ochrony – np. 2 lub 3 lata. Oferty takich polis mieszkaniowych można znaleźć w wygodny sposób, wchodząc na ranking ubezpieczeń nieruchomości na rankomat.pl. Dzięki temu w dogodnej dla Ciebie chwili zadbasz o odpowiednie ubezpieczenie swojej nieruchomości. Wśród zalet tej metody wyszukiwania polis można wymienić także:
    • porównanie ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych,
    • oszczędność czasu.
Do tego w ciągu kilku minut zobaczysz porównanie ofert na ubezpieczenie i możesz wybrać tę, która jest najkorzystniejsza dla Ciebie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE