reklama

W jakich branżach znajdzie zastosowanie chatGPT?

Opublikowano:
Autor:

W jakich branżach znajdzie zastosowanie chatGPT? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEW 2022 roku naukowcy z amerykańskiego laboratorium OpenAI zaprezentowali światu prototyp inteligentnego chatbota GPT. Nikt wówczas nie przypuszczał, że narzędzie to zrewolucjonizuje sposób postrzegania chatbotów. Obecnie coraz więcej branż korzysta z rozwiązania, jakim jest inteligentny, cyfrowy rozmówca. O jakich branżach mowa? Sprawdź.

Czym jest chatGPT?

ChatGPT jest programem komputerowym, opartym na modelu języka GPT-3 (na rynek już weszła wersja chatuGPT-4!). Narzędzie w szybkim tempie zbiera i przetwarza niezliczone ilości plików danych, dostępnych w sieci. ChatGPT udziela precyzyjnych odpowiedzi na różne pytania, zadawane w formie głosowej lub pisemnej. Algorytm chatbotu skonstruowano w taki sposób, że oprogramowanie stopniowo uczy się samo metodą prób i błędów. Mechanizm jego działania przypomina więc procesy myślowe, charakterystyczne dla ludzi.

Szukasz pracy? Wpisz w wyszukiwarkę “ targi pracy kraków ”, zapoznaj się z atrakcjami i przyjdź na wydarzenie! To doskonała okazja do zdobycia zatrudnienia, a także poznania wielu specjalistów z interesującej branży!

ChatGPT w biznesie: główne kierunki rozwoju

Obecnie potencjał chatuGPT odkryły m.in. firmy branży IT i e-commerce. Narzędzie umożliwia bardzo szybkie i precyzyjne wyszukiwanie różnych informacji, niezbędnych w codziennej pracy programistów, managerów, specjalistów ds. sprzedaży i marketingu. ChatGPT w IT potrafi automatycznie tworzyć proste aplikacje, wykrywać błędy programistyczne oraz rozwiązywać różne, techniczne problemy.

Odwiedź the:blog i dowiesz się więcej o innowacjach w branży IT!

ChatGPT może również znaleźć szerokie zastosowania w sklepach internetowych. Chatbot jest w stanie częściowo- lub nawet całkowicie zastąpić pracowników działów obsługi klienta. Narzędzie usprawni komunikację między konsumentami a firmami. Cyfrowy pomocnik udzieli wyczerpujących informacji na temat produktów czy usług niezależnie od pory dnia lub nocy.

ChatGPT jako generator treści

Pojawienie się narzędzia, jakim jest chatGPT, znacząco zmieniło też branżę content marketingu i copywritingu. Właściciele e-sklepów coraz częściej korzystają z chatuGPT, by generować treści opisów, artykułów, stron internetowych czy postów do social mediów. Inteligentny chatbot potrafi również samodzielnie tworzyć scenariusze, newsy, a nawet wiersze lub opowiadania! Generatorem treści już dziś interesują się przedstawiciele branży prasowej i szkoleniowej.

GPT w logistyce i medycynie

Czy można wykorzystać chatbot w logistyce? Okazuje się, że tak! ChatGPT daje logistykom znacznie więcej możliwości niż klasyczny GPS oraz inne, branżowe narzędzia. Inteligentny rozmówca dynamicznie zbiera aktualne dane, dotyczące m.in. planowanych tras, zagrożeń i utrudnień w ruchu. Szybka analityka danych ułatwia zarządzanie i planowanie procesów w firmach logistycznych.

Sprawdź najnowsze ogłoszenia na: https://www.pracuj.pl/

ChatGPT jest również przyszłością medycyny i nowoczesnej diagnostyki. Wirtualny asystent przetwarza opracowania i artykuły naukowe, a dzięki jego pracy lekarze mogą odkrywać przyczyny bądź objawy różnych chorób. ChatyGPT w niedalekiej przyszłości mogą też całkowicie zastąpić pracę stacjonarnych rejestratorów medycznych.

Podsumowanie

Jak widzisz, możliwości zastosowań chatuGPT są nieskończone. Sami twórcy tego oprogramowania nie są w stanie wskazać wszystkich funkcjonalności tego narzędzia! Chatbot tego typu nie jest już bowiem wyłącznie narzędziem, służącym do komunikacji za pośrednictwem aplikacji czy stronach internetowych. Nie ulega wątpliwości, że chatGPT wkrótce całkowicie zrewolucjonizuje takie branże jak: e-commerce, copywriting czy logistyka. Wzrasta też rola GPT w branży medycznej, szkoleniowej i informatycznej.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
logo