Reklama

Reklama

Armia zaciężna starosty dobrze opłacana

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Armia zaciężna starosty dobrze opłacana - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości POWIAT OPOLSKI: Starosta Dariusz Piotrowski wymienił już większość naczelników w starostwie. Nowi, znajomi, u jego boku robią błyskotliwą karierę.

Reklama

PiS-owska miotła nie przestała zamiatać. W powiecie opolskim zmiany kadrowe na ważniejszych stanowiskach urzędniczych trwają cały czas. I budzą emocje. Sam starosta niechętnie komentuje zmiany.

- Podyktowane były zmianami struktury organizacyjnej, a niektóre wynikały z przejścia na emeryturę pracowników. I były one nieuniknione. Na pewno nie robiłem zmian dla zmiany. Jeżeli coś zmieniamy, to tylko po to, żeby wydziały lepiej funkcjonowały  – mówi Dariusz Piotrowski, starosta opolski.

 

Zaczęło się od rolnictwa

Nowi naczelnicy i zastępcy pojawili się w pięciu wydziałach – rolnictwa, budownictwa, organizacyjnym, komunikacji i oświaty. Kosmetyczna zmiana wprowadzona została w Wydziale Finansowym, na czele którego zawsze stoi skarbnik powiatu. Obecnie kieruje nim skarbik Grażyna Kiełbasa, koordynuje dalej wydziałem Marta Grzyb. Nieruszone pozostały tylko Wydziały Inwestycji i Gospodarki Mieniem, naczelnikiem dalej jest Cezary Gajowiak oraz Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru, któremu szefuje Lidia Markowska.

Dariusz Piotrowski zaczął wymieniać ludzi pół roku po objęciu rządów. W maju 2019 roku zmienił naczelnika Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska. Miejsce zwolnionej Anny Stefanek (PSL) zajął Grzegorz Jurak, wybrany w drodze konkursu. Do pracy w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim przyszedł z kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych. Pracował jako tokarz.

Stefanek poszła do sądu pracy i wygrała odszkodowanie za niezgodne z prawem zwolnienie. Podobny los spotkał jej zastępczynię. Z posadą zastępcy naczelnika pożegnać musiała się Joanna Kowalska (PSL). Ona też sprawiedliwości szuka w sądzie.

Grzegorz Jurak zarabia 4360 zł brutto miesięcznie. Tym samym jest najsłabiej opłacanym naczelnikiem "dobrej zmiany". Zastępcy nie ma.

 

(…) 

Więcej na ten temat w papierowym lub elektronicznym (TUTAJ) wydaniu Wspólnoty.

Artykuł pochodzi z portalu opole.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy