Rozwiązanie opracowane przez producenta wody Cisowianka nie tylko realizuje wymóg dyrektywy Unii Europejskiej, ale daleko wybiega poza te regulacje w zakresie znaczącego obniżenia masy nakrętki i butelki.
Obniżenie wagi butelki aż o blisko 8 proc., a samej nakrętki o ponad 15 proc., poza wyeliminowaniem możliwości zaśmiecania środowiska, realnie wpłynie na redukcję naszego śladu węglowego.
Uruchomienie seryjnej produkcji nakrętek, a tym samym wprowadzenie wody Cisowianka w nowych opakowaniach do sklepów, planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.
Najpierw będą to butelki o najpopularniejszej pojemności 1,5 l, a następnie sukcesywnie kolejne produkty oznaczone logo Cisowianka i Cisowianka Perlage. Innowacyjne rozwiązanie zainicjowane przez Nałęczów Zdrój powstaje pod okiem ekspertów z należącej do Grupy nowatorskiej fabryki EcoPet, która będzie zlokalizowana, tak jak główny zakład, w gminie Nałęczów.
Woda Cisowianka i Cisowianka Perlage to woda o najwyższej jakości, wydobywana z centralnego zbiornika Niecki Lubelskiej w gminie Nałęczów.
Jest to jeden z większych zbiorników w skali kraju o pow. ok. 7500 km2. Wody podziemne występują tu w spękanych, szczelinowych skałach wieku kredowego takich jak margle, wapienie czy gezy, dzięki temu nasycone są wieloma cennymi minerałami.
Cisowianka wydobywana z płynących głęboko pokładów wodonośnych jest istotnym elementem współtworzącym mikroklimat tego miejsca. Badania wody wykazały, że jej wiek to około 400 lat, co oznacza, że ostatni raz styczność ze środowiskiem zewnętrznym miała w XVII wieku.
Komentarze (0)