Reklama

Cztery osoby zmarły ostatniej doby z powodu koronawirusa

Opublikowano: 10 października 2020 09:18
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Na terenie województwa lubelskiego zmarło cztery osoby.

Reklama

Na terenie województwa lubelskiego zmarło cztery osoby:


- w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zmarł 67 - letni Pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu radzyńskiego, miał choroby współistniejące;
-  w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim zmarł 33 – letni Pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu zamojskiego, miał choroby współistniejące;
-  w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Puławach zmarł 90– letni Pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z powiatu lubelskiego, miał choroby współistniejące;
- w szpitalu  ARION Szpitale Sp. z o. o. w Biłgoraju  zmarł 74– letni Pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent pochodził z Lublina, miał choroby współistniejące.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (36)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Gromowładny

  Niech dalej łażą to zachorowań i zgonów będzie więcej

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Krzysztof

  Prof. dr hab. n. med. Bogusław Machaliński jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, hematologii i transplantologii klinicznej, kierownikiem Katedry Fizjopatologii i Zakładu Patologii Ogólnej oraz rektorem Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, ordynatorem Oddziału Transplantacji Szpiku Kliniki Hematologii i Transplantologii SPSK1 (Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM) Liczby są bezlitosne – rocznie w Polsce na choroby onkologiczne zapada ok. 180 000 ludzi. Miesięcznie to ok. 15 000 nowych rozpoznań, a dziennie – 500 osób. Podczas e-porad nie ma pogłębionej diagnostyki, nie ma też badania fizykalnego – nie zbadamy brzucha, nie zajrzymy do gardła, nie osłuchamy, nie sprawdzimy węzłów chłonnych (czy są powiększone, czy są bolesne, w pakietach, itp.). Nie ma też badań laboratoryjnych ani jakichkolwiek innych, nie ma obrazowania, rezonansu… Teraz panuje pod tym względem chaos. Uważam, że mamy do czynienia z poważnym kryzysem organizacyjnym służby zdrowia oraz z powszechną histerią kosztem pacjentów. POZ nie działa prawidłowo – codziennie otrzymujemy tego liczne dowody. Warto dodać, że Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) zakazał wykonywania szeregu procedur (od 28 marca ) BARDZO ISTOTNYCH z punktu widzenia pacjentów, jak np.: planowanych operacji, choćby: nefrektomii – wycięcie nerki, histerektomii – usunięcie macicy (często są to wskazania onkologiczne: guz nerki, rak trzonu macicy, szyjki macicy); także innych zabiegów takich, jak np.: zaopatrywanie tętniaków aorty brzusznej, piersiowej czy wykonywanie bajpasów – w przypadku schorzeń serca. Niewykonanie tych zabiegów w określonym czasie potencjalnie grozi zgonem. Zanim powiem więcej o COVID-19, to muszę wyznać ze smutkiem, że każda śmierć ludzka do tragedia i dramat wielu osób – mówię to z pełną odpowiedzialnością, jako lekarz, hematoonkolog… Jednak do tej pory z powodu COVID-19 zmarło w Polsce ponad 400 osób – jeszcze raz podkreślę, że każde życie jest darem, który został odebrany tym ludziom przez wirus, jednak uważam, że działania prewencyjne powinny być podejmowane adekwatne do sytuacji a nie na wyrost. Z drugiej strony, w Polsce każdego dnia statystycznie umiera z różnych przyczyn prawie 1200 osób, a rocznie ponad 400 tysięcy. Tym bardziej niezrozumiałe jest powszechne szerzenie strachu wśród ludzi, Dlaczego w sezonie wzmożonej zachorowalności na grypę media nie podają dziennych raportów śmierci na skutek grypy? Dlaczego nie nagłaśnia się dziennej liczby zgonów pacjentów nowotworowych? Nikt nie ekscytuje się tymi liczbami? Dlaczego? Dlaczego właśnie TERAZ najważniejszym newsem jest liczba zgonów z powodu COVID-19?

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Jarmina

  Przecież tych bzdur nie da się czytać. Panowie z WHO odbyli sesje i ustalili pijąc kawkę, że " ich zdaniem" , co znaczy, że według słynnej zasady " pi razy oko" lub jak kto woli " na Bolka oko", jest zakażone 10% populacji ziemskiej to jest około 780 mln ludzi , odnieśli do rzeczywistych zgonów 1,082,465 i wyszedł wskażnik ok. 0,14% czyli zwykłe przeziębienie.Rzeczywistość jest taka, że na dzień 12 pażdziernika 2020 roku na godz.14,00 zakażonych zostało na świecie 37,827,357 osób z czego zmarło 1,082,465 tj. wskażnik 2,86 % czyli 20,5 razy więcej!!! a to już pandemia w rozkwicie. Przyjmując per analogiam te urojone 10% zakażonej populacji, w Polsce powinno być obecnie zarażonych 3,8 mln ludzi co jest kompletnym nonsensem. Aby osiągnąć taką wielkość , przyjmując po 4000 przypadków dziennie, potrzeba by było na to 950 dni czyli ponad 2,5 roku! Reasumując działania matematycznę są proste, a podstawiając dane z " powietrza" można w tym wypadku dla dobrego samopoczucia zadowolić sceptyków COVID a nie poznać prawdę.

 • 4 miesiące temu | ocena +2 / -2

  Krzysztof

  Najwyższe kierownictwo WHO ogłosiło to podczas specjalnej sesji 34-osobowego zarządu WHO w poniedziałek 5 października 2020 r. Wydaje się, że nikt po prostu tego nie rozumie. W rzeczywistości wydawało się, że sami nie do końca to rozumieli. Podczas sesji dr Michael Ryan, szef WHO ds. sytuacji kryzysowych ujawnił, że ich zdaniem około 10% świata zostało zakażonych Sars-Cov-2. Globalna liczba ofiar śmiertelnych obecnie przypisywanych infekcjom Sars-Cov-2 wynosi 1 061 539. Oznacza to śmiertelność infekcji (IFR) na poziomie około 0,14%, co jest porównywalne z sezonową grypą oraz przewidywaniami wielu ekspertów z całego świata. Współczynnik 0,14%, oznacza poziom ponad 24 razy NIŻSZY, niż „prowizoryczna wartość” W trosce o dokładność i chęć polegania na pierwotnych źródłach, a nie wyłącznie na źródłach z mediów głównego nurtu (które mogą usuwać lub zmieniać artykuły), zdecydowałem się znaleźć film z uwagami dr Ryana. Chociaż było to ważne spotkanie WHO podczas rzekomo bardzo poważnej pandemii https://www.who.int/news-room/events/detail/2020/10/05/default-calendar/executive-board-special-session-on-the-covid19-response Najwyraźniej media, ani WHO nie byli w stanie wykonać prostych działań matematycznych, które pokazuje nam, że jest to dobra wiadomość, oraz, że sceptycy COVID-19 przez cały czas mieli rację.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -2

  Jezus Chrystus prawdą i życiem

  Wielu epidemiologów mówi też, że to nie jest pandemia. Ty jednak słuchasz tych wygodnych wpisujących się w plandemię

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -1

  Kochana plandemia kasa leci z nieba

  Niektórzy wierzą w to co mówią lekarze jakby byli bogami. Prawda to towar deficytowy. Podaż pobudza popyt kałwidowy. Gdybym miał koncesję na obrót testami byłbym tak zapieniężony, że do końca życia nie musiał bym pracować.

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -3

  Xyz

  Pan Krzysztof słucha sobie wygodnego lekarza, a wielu wybitnych epidemiologow nie.

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -3

  Jarmina

  Rezultaty polityki rządu holenderskiego,prowadzone w oparciu o opinię ich lekarzy widać gołym okiem. Holandia posiada trzy razy więcej!!! zakażonych na 1/mln mieszkańców niż Polska ( Holandia 9815, Polska 3325) i prawie pięć razy więcej !!! zgonów na 1/mln ( Holandia 383, Polska 79).

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -7

  Krzysztof

  Zdaniem ordynatora oddziału zakaźnego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, lek. med. Zbigniewa Martyki, rozporządzenie jest absurdalne. Lekarz po raz kolejny przekonuje też, że maseczki nie tylko nie chronią przed koronawirusem, ale mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dr Martyka przywołuje też publikacje naukowe, które dowodzą, że domniemana skuteczność maseczki jest wysoce wątpliwa. - Jak informuje „Annals of Internal Medicine”, jedno z wiodących pism poświęconych medycynie, zarówno chirurgiczne jak i bawełniane maski okazały się nieskuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 pochodzącego z kropel rozpylonej śliny podczas kaszlu pacjentów z COVID-19. Badanie przeprowadzone w dwóch szpitalach w Seulu w Korei Południowej wykazało, że gdy zarażeni pacjenci, których usta i nos są osłonięte maską, kaszlą - krople zawierające wirusa i tak uwalniają się do środowiska. Zakażona jest również zewnętrzna powierzchnia maski. "Profesor Jonathan Van-Tam z Wielkiej Brytanii, specjalista w zakresie epidemiologii, transmisji chorób, wakcynologii oraz pandemii stwierdził, że "nie ma masek, odnośnie których dowiedziono by, że zapobiegają rozprzestrzenianiu się Covid-19". Laureat Nagrody Nobla i ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, profesor Peter Doherty, twierdzi, że wartość powszechnego stosowania maseczek jest kwestionowana: "Wystarczy, że maska zawilgnie, od wilgoci, oddechu lub wydzieliny z nosa, już stwarza zagrożenie. Jesteś naprawdę bardziej bezpieczny w czystym, świeżym powietrzu, niż zakryty maską" - napisał dr Martyka. Ordynator dąbrowskiego szpitala powołuje się też na czołowych holenderskich naukowców, którzy stwierdzili, że nie ma żadnych solidnych dowodów na to, że maseczki pomagają w walce z pandemią, a ich użycie wręcz szkodzi zdrowiu. Holandia jest jednym z nielicznych państw, w których nie ma obowiązku noszenia maseczek.

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Do Krzysztofa

  Pan Mike Ryan jest lekarzem medycyny a nie doktorem. Po za tym jego specjalnością do chwili wypadku w Iraku była chirurgia urazowa. Musiał się przekwalifikować i posiada tytuł magistra zdrowia publicznego.Sam fakt pracy w WHO (czynności czysto administracyjne a nie praktykowana na bieżąco ścisła specjalizacja naukowa) nie mogą go czynić alfą i omegą. Znany na świecie profesor Wojciech Dyszkiewicz torakochirurg, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgi udzielając wywiadu,powiedział: -"Nie widzę związku między noszeniem maseczki a grzybicą płuc", " Nie obserwujemy ujemnych skutków noszenia maseczek, nawet dla przewlekle chorych na choroby płuc," " Maseczki, pomimo różnych kontrowersji i tego co czyta się na forach internetowych, przynoszą dobry skutek, jeżeli są właściwie użytkowane". Tak mówi naukowiec teoretyk i praktyk. Nic dodać nić ująć.

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -1

  Pytek

  Jak myślicie, czy masowa moda na palenie elektronicznych papierosów wzmocni odporność naszej młodzieży?

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -0

  Do Adam

  Chyba nie zrozumiałeś z tą prezerwatywą ☹️

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -3

  Adam

  do Ewa - żeby nie ta prezerwatywa założona na jajkach to wiesz ile byśmy mieli niechcianych dzieci. By było tak jak w Afryce i wtedy by była walka o każdą kromkę chkeba

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -3

  Krzysztof

  Dr Mike Ryan, WHO Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie - są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody. Również Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób nie zaleca noszenia maseczek chirurgicznych przez osoby zdrowe. Del Bigtree z The Highwire przeprowadził demonstrację . Przy założonej masce N95, w ciągu kilku sekund poziom dwutlenku węgla gwałtownie wzrasta powyżej 8480 ppm. Przy poziomie powyżej 5000 ppm, OSHA ostrzega, że „może wystąpić toksyczność lub niedobór tlenu”. Poziomy dwutlenku węgla między 2000 a 5000 ppm są związane z bólami głowy, sennością, słabą koncentracją, utratą uwagi, przyspieszonym tętnem i lekkimi nudnościami. Maksymalny dopuszczalny dzienny limit narażenia wynosi 5000 ppm. Nosząc standardową maskę chirurgiczną, poziom dwutlenku węgla osiągnął ponad 8000 ppm, chociaż trwało to dłużej. Szokujące jest to, że noszenie maseczki z tkaniny spowodowało nagromadzenie dwutlenku węgla w pobliżu nosa i ust przekraczające 8000 ppm.Nawet noszenie przezroczystej plastikowej osłony twarzy (bez maski) powodowało wzrost poziomu dwutlenku węgla do 1500 ppm, co wiąże się z sennością i złą jakością powietrza.

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -2

  kryj ryj.

  "KRYJ RYJ"-prosty przekaz to doskonały przekaz..

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -4

  Ewa

  Otóż to, maseczka na brodzie i trochę na ustach tyle chroni i zabezpiecza co prezerwatywa założona na jajka!

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -1

  Do wszelkiej maści abderytow i ciećwierzy

  Według komunikatu WHO z dnia 10 pażdziernika na godz,20,30 na świecie zostało zakażonych koronawirusem ponad 37 milionów ludzi ( dokładnie 37,393,354) a zmarło ponad 1 milion (1,076,216).Natomiast w ciągu ostatniej doby przybyło ponad 295 tysięcy nowych zakażeń( 295,184) a zmarło 4000 osób.

 • 4 miesiące temu | ocena +11 / -8

  Nick

  Szlag mnie trafia widząc ludzi noszących maseczki na brodzie lub tylko na ustach... po jaką cholerę w ogóle zakładać. Pandemia się szerzy przez właśnie takich nieodpowiedzialnych ludzi...

 • 4 miesiące temu | ocena +5 / -7

  💰

  Ile razy wcześniej przechodziliśmy takie koronawiruy tylko nikt tego nie sprawdzał pomyśleć trzeba ile spraw przy tym zostanie załatwionych gigantyczne zadłużenie z wypłat dla nierobów protesty górników rolników na świecie Hongkong w Hiszpanii Katalonia i jeszcze ktoś dobrze zarobi na szczepionkach które nie wiadomo czy będą działać bo wirus muruje

 • 4 miesiące temu | ocena +9 / -7

  Ja

  Ja się zaczynam bać bo umierają młodzi ludzie. Jesteśmy odpowiedzialni za innych

 • 4 miesiące temu | ocena +7 / -4

  Luu

  A gdzie ta niby demokracja pytam ,przed wyborami mozna bylo sie przytulać calowac corona w odwrocie a po wyborach straszna pandemia kto chce niech nosi maske i nie zarazi sie a kto nie chce niech nie nosi niech umiera czy bóg wie co jeszcze poco te pierd....ie.wieczne w kółko to samo .

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -4

  💰

  Hela jaką masz pewność że nie był opłacany przez firmy farmaceutyczne ostatnio też polska tenisistka pojechała na turniej tam była chora nie dopuścili jej do turnieju zrobiła testy w Polsce była zdrowa i co o tym można sądzić

 • 4 miesiące temu | ocena +17 / -8

  Hela

  Niektórzy idioci nabierają rozumu i pokory dopiero wtedy, jak sami doświadczają skutków własnej głupoty. Jaskrawym przykładem takiego postępowania może być niejaki Rudy Gobert koszykarz NBA, który obrzydliwie żartował publicznie z koronawirusa a póżniej się zaraził. Rozgrywki zawieszono a on sam przepraszał fanów. No cóż, gdyby głupota mogła kwitnąć, koszykarz ten mógłby prowadzić dobrze prosperującą kwiaciarnię.

 • 4 miesiące temu | ocena +8 / -4

  Gość

  Jakie choroby współistniejące może mieć tak młody człowiek? Gdyby nie wirus to by żył więc trzeba na poważnie podejść do wirusa i być ostrożnym

 • 4 miesiące temu | ocena +14 / -9

  💰

  Jaki jest sens noszenia maseczek ze starych gaci maska bez atestów przede niczym nie chroni chyba że przed mandatem . Praca nad odpornością to jest rozwiązanie przesiąść się z samochodu na rower zdrowo odżywiać. Już raz nas zamknęli w domach i kazali maski nosić nawet w lesie i na rybach . I co i 💩

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -2

  Xyz

  Co wy z tym TVP Info, skoro w TVN bardziej panikują. To wy "bohaterzy bez masek " już nawet swojej tv nie oglądacie?

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -2

  Jarmina

  Pani Adeline Fagan / lekarka w szpitalu/ padła ofiarą własnej lekkomyślności i udowodniła, że poziom głupoty nie zależy od wykształcenia.Pracując w szpitalu, nosiła od miesięcy jedną i tę samą maskę, którą zgodnie z zaleceniami można było użyć tylko 5 razy!!!! Panie Krzysztofie przemilczając te fakty manipuluje pan prawdą ,jednocześnie oskarżając o to samo TVP Info. Be, nieładnie! I na koniec. Po co dokonywać akrobacji żródłowych i powoływać się na lewicowy dziennik brytyjski The Guardin, skoro tę informacje zamieszczają polskie portale internetowe.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -2

  Xyz

  Do Twój nick: https://www.o2.pl/informacje/koronawirus-taka-jest-prawda-wiemy-ile-osob-zabila-grypa-zapalenie-pluc-i-covid-6562422776592896a

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -1

  Ola

  Bo maseczki się zmienia, pierze, a nie nosi jedną tydzień albo dłużej,,, nic dziwnego, że taki brud tygodniowy może zaszkodzić. Żadne odkrycie. A co do grypy, to przecież teraz nie ma jeszcze zachorowań, a śmiertelność z poprzedniego sezonu w porównaniu z covid 19 jest około 4 razy mniejsza,,,

 • 4 miesiące temu | ocena +6 / -0

  Lubartowiak

  Narzekacie na szpital Lubartowski a u nas nie ma zgonów, chyba, ze wcale nie przyjmują do leczenia

 • 4 miesiące temu | ocena +9 / -5

  Nico

  Ciemnotę już bierze covid, pierwsi będą chcieli się leczyć co teraz podburza ją do nie noszenia maseczek,

 • 4 miesiące temu | ocena +10 / -12

  Krzysztof

  Guardian donosi o śmierci 28-letniej A. Fagan. Przyczyną było wielomiesięczne noszenie maseczki, jej płuca tego nie wytrzymały. Adeline padła ofiarą pandemicznej histerii powiązanej z bezsensownym i nieustannym noszeniem maseczki. Polskę i Polaków fala zachorowań na zapalenie płuc, ponieważ Polakom wysiądą płuca i wszystko to będzie klasyfikowane jako COVID-19. Liczba osób, które zaczynają mieć poważne problemy ze zdrowiem, ze względu na noszenie maseczek, nieustannie wzrasta, jednak telewizje typu TVP Info całkowicie przemilczają tego typu sprawy, ponieważ nie są one zgodne z linią propagandową nakreśloną przez kierownictwo telewizji. Podtrzymywanie kłamstwa i fali lęku oraz psychozy propagowanego przez telewizję jest ważniejsze od ludzkiego życia.

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -0

  Agnika

  Do Twoj nick Poszukaj info Wczoraj podali, ze od lipca na grype zmarlo 62 osoby

 • 4 miesiące temu | ocena +21 / -2

  Madzia

  Większość ludzi będzie umierać w domu, bo nie ma podstawowej opieki zdrowotnej. Brak diagnostyki chorób spowoduje przyrost zgonów na choroby nowotworowe i inne za kilka miesięcy i lat. W tej chwili wszyscy widzą tylko Covid, pozostałe choroby ,, zniknęły,,. Lekarze zabunkrowani boją się koronawirusa, ale prywatnie przyjmują bez oporów (przy okazji podnosząc ceny). Chore to wszystko. Ludzie budźcie się...

 • 4 miesiące temu | ocena +17 / -3

  Wasz nick

  Proszę o informacje o ilości pacjentów którzy nie do stali się do dpecjalistow z powodu pseudopandemii i poszli chorować w zaciszu domowym .

 • 4 miesiące temu | ocena +14 / -1

  Twoj nick

  Proszę o informacje o zgonach z powodu grypy