Reklama

Czym się kierować, wybierając dobrą kancelarię prawną i adwokata? Podpowiadamy!

Opublikowano:
Autor:

Czym się kierować, wybierając dobrą kancelarię prawną i adwokata? Podpowiadamy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nigdy nie wiemy kiedy zdarzy się sytuacja, w której nie obejdziemy się bez pomocy prawnej. I choć na co dzień możemy omijać kancelarie szerokim łukiem, gdy zajdzie potrzeba, to właśnie tam skierujemy swoje kroki. Nasuwają się pytania: jak wybrać dobrego, profesjonalnego adwokata? Jak znaleźć kancelarię, w której świadczone są usługi prawne na wysokim poziomie? Aby bliżej zapoznać się z tematem, warto przeanalizować kilka kwestii.

Adwokat z polecenia czy z najbliższej okolicy? Nie wybierajmy pochopnie

Jednym ze sposobów na rozpoczęcie współpracy z prawnikiem godnym zaufania, jest zgłoszenie się do kancelarii prawnej z polecenia. Możliwe, że nasz znajomy niedawno przechodził burzliwy rozwód? Być może ktoś z rodziny walczył o odszkodowanie za błąd w sztuce lekarskiej? Jeśli tak, prawdopodobnie współpracował z adwokatem – zapytajmy go, czy jest zadowolony z jego pracy. Inna droga w kierunku znalezienia renomowanej kancelarii to przeprowadzenie researchu w sieci: poczytanie opinii internautów, przejrzenie stron internetowych, zapoznanie się z oferowanymi usługami prawnymi. Przykładowo, adwokat Krystyna Hese-Trzaska prowadząca kancelarię indywidualną, na swojej stronie opisuje świadczone usługi, a także podaje ich cennik. To bardzo ważne dla potencjalnego klienta – który może porównać ceny i zakres usług, a na ich podstawie zdecydować, czy jest zainteresowany współpracą. Jeszcze inną możliwością okazuje się zgłoszenie do kancelarii adwokackiej, która mieści się w okolicy miejsca naszego zamieszkania. Trzeba jednak uważać, gdyż dogodna lokalizacja nie jest najważniejszym czynnikiem w kwestii wyboru adwokata. Czasem lepiej podjechać parę kilometrów do profesjonalnej kancelarii, niż trafić do prawnika, który minął się z powołaniem.

Rzetelny prawnik musi umieć słuchać. Zacznijmy od konsultacji w kancelarii

Jeżeli nie mamy pewności, czy wybrany adwokat spełni nasze oczekiwania względem sprawy, przed podpisaniem umowy i rozpoczęciem współpracy umówmy się na niezobowiązujące konsultacje. Porada prawna pozwoli nam ocenić, jak bardzo zaangażowany jest prawnik, czy wzbudza nasze zaufanie, ma pokaźną wiedzę i bogate doświadczenie. Zwróćmy uwagę na to, w jaki sposób specjalista doradza – cytuje przepisy prawne, a może podchodzi do klienta ze zrozumieniem? Obserwujmy. Bywa, że w natłoku spraw adwokat się gubi, co jest bardzo nieprofesjonalne. Aby uniknąć podobnych nieprzyjemności, można skierować się do kancelarii indywidualnej. Takiej, jak ta prowadzona przez Krystynę Hese-Trzaska. Wówczas zyskamy pewność, że adwokat poświęci nam 100% swojej uwagi, a współpraca będzie oparta na szacunku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE