Reklama

Gdzie szukać mieszkania, które będzie korzystną inwestycją? Podpowiadamy

Opublikowano:
Autor:

Gdzie szukać mieszkania, które będzie korzystną inwestycją? Podpowiadamy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lokalu mieszkalnego, niezależnie od konkretnego jego przeznaczenia, zwykle nie kupuje się na kilka lat. Tymczasem właśnie to, co może wydarzyć się w przyszłości, będzie w ogromnej mierze decydować o tym, jak bardzo inwestycja taka okaże się zyskowna. Przewidzieć jej nie jesteśmy w stanie, jednak właściwe przeanalizowanie każdej z dostępnych propozycji pomoże nam ustalić, które możemy uważać za obiecujące.

Otoczenie to niezmiennie jeden z najważniejszych czynników

 

Przestrzeń wokół nas zmienia się dynamicznie na wielu obszarach naszych miast, co może być zarówno kłopotem, jak i wielką szansą. Do najbezpieczniejszych lokalizacji często należą więc te w centrach i innych zagospodarowanych już obszarach, choć im bliżej tychże centrów, tym na bardziej kosztowne przedsięwzięcie musimy się przygotować. 

W przypadku zabudowy mieszkaniowej wznoszonej przed kilkudziesięciu laty problemem może być jej jakość. Z drugiej strony mieszkańcy wielu nowych obiektów mogą pozazdrościć niejednemu blokowisku ilości wolnej przestrzeni idącej parze z dostępem do usług, które, choć często były przy wznoszeniu takich osiedli lekceważone, to w ciągu kolejnych dekad braki te zostawały uzupełniane. Niezwykle atrakcyjne będą więc takie inwestycje, jak np. mieszkania w Sosnowcu na sprzedaż wznoszone tam przez Osiedle Sielanka, gdzie we w pełni funkcjonalną przestrzeń miejską udało się jeszcze wpasować nowy obiekt w wysokim standardzie. W takich obszarach wiele zmienić się już nie może.

Zagadkę stanowią za to wszelkiego rodzaju peryferia. Tutaj zmiany mogą być wręcz diametralne i albo radykalnie podnieść wartość lokalu, albo sprawić, że za jego wynajem nikt nie będzie chciał zaoferować nam satysfakcjonujących kwot. Ryzyko takie można jednak zminimalizować.

 

Kto pozna przyszłość, ten ma w ręku bardzo istotny atut

 

Jednym z podstawowych zadań, jakie wiążą się z wyborem lokalu, na którym będziemy chcieli dobrze zarobić, jest analiza miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i zapoznanie się z planowanymi w przyszłości inwestycjami. MPZP powinien być udostępniany przez wydział planowania urzędu gminy. Jeśli niebawem za oknem zamiast kojącego widoku zielonej łąki będziemy mogli podziwiać halę fabryki czy magazynu, z pewnością nie wpłynie to dodatnio na wartość takich czterech kątów. 

Naszej uwagi wymagają także wszelkie plany w zakresie budowy infrastruktury komunikacyjnej. Zwłaszcza pojawienie się wydajnego transportu zbiorowego radykalnie podniesie atrakcyjność lokalu, podobnie z poprawą w zakresie sieci drogowej. Ta jednak równie dobrze stanowić może poważny problem – nikt wszak nie lubi mieć za oknem drogi szybkiego ruchu, nawet jeśli jest szczelnie zasłonięta ekranami dźwiękochłonnymi. Niechętnie widziane są też np. linie wysokiego napięcia. Jak zatem widzimy, wnikliwe zapoznanie się ze wszelkimi możliwymi zmianami jest najważniejszym czynnikiem pozwalającym dokonać dobrego wyboru i cieszyć się rosnącym zyskiem. Wyboru dokonujmy więc rozważnie, a będziemy mogli na niego liczyć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE