Reklama

Możemy czuć się bardzo źle: Czas na wahania ciśnienia

Opublikowano: wt, 6 gru 2016 11:35
Autor:

Możemy czuć się bardzo źle: Czas na wahania ciśnienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ciągu nadchodzących godzin nasze samopoczucie może być fatalne. Wszystko z powodu sporego wahania ciśnienia. Możemy czuć się źle nawet jeśli nie jesteśmy meteopatami.

Dzisiejszego wieczoru (wtorek) ciśnienie atmosferyczne wzrośnie do 1025 hPa. Jutro wyniesie już one blisko 1040 hPa. Wysokie ciśnienie utrzyma się przez około godzinę lub dwie, bo potem czeka nas jego gwałtowny spadek. Już w czwartek wieczorem ciśnienie atmosferyczne wyniesie jedynie 1020 hPa.

Najbardziej niebezpiecznym zjawiskiem jest gwałtowny spadek ciśnienia, który potrwa od środy do czwartkowego wieczoru. W sumie w ciągu kilku godzin ciśnienie spadnie nawet o blisko 20 hPa. Gwałtowny spadek wystarczy, aby osoby cierpiące na choroby układu krążenia odczuwały nasilenie się objaw chorobowych.

Ciśnienie wpływa na samopoczucie

Wpływ ciśnienia atmosferycznego na nasze samopoczucie również jest dobrze potwierdzony i dokładnie wyjaśniony. Gwałtowne zmiany ciśnienia atmosferycznego (powyżej 8 hPa na dobę) są niekorzystne, a nawet niebezpieczne dla zdrowia, zwłaszcza gdy ciśnienie spada. Badania pokazują, że w takie dni więcej jest zawałów serca i przypadków migotania przedsionków. Dlaczego ciśnienie wpływa na nasz nastrój? Przy niskim ciśnieniu atmosferycznym tlen z większym trudem przenika przez pęcherzyki płucne do krwi. To sprawia, że ludzie głębiej oddychają, aby uzupełnić deficyt tlenu, a serce musi wydajniej pracować, jest więc bardziej obciążone.

Większość Polaków to meteoropaci

Na pogodową nadwrażliwość skarży się 60 proc. Polaków. Dlaczego tak się dzieje? Ocieplający się klimat sprawia, że coraz częściej występują skrajne wahania pogody. Jest albo bardzo zimno, albo bardzo gorąco, albo bardzo sucho lub bardzo wilgotno. Jest albo za ciepło, albo zbyt chłodno, a to niewątpliwie odbija się na naszym samopoczuciu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE