Reklama

Reklama

Niedziele handlowe 2022. Koniec zasad, które znasz

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe, pixabay.com.pl

Niedziele handlowe 2022. Koniec zasad, które znasz - Zdjęcie główne

To czwarty rok obowiązywaniu zakazu handlu w niedziele. Przed nami siedem niedziel handlowych | foto Zdjęcie poglądowe, pixabay.com.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W lutym wejdą w życie przepisy, które zaostrzą zasady niedzielnego handlu. Część marketów znalazła sposób, żeby ominąć zakaz. Nowelizacja ustawy uszczelnia ją, żeby nie można było obejść przepisów.

Reklama

Dotychczas wystarczało, że sklep udostępniał klientom możliwość nadawania i odbierania przesyłek i uzyskiwał status placówki pocztowej. Od lutego będzie to znacznie trudniejsze.

 

Od 1 lutego 2022 we wszystkie niedziele i święta:

1. nadasz list i przesyłkę - będą otwarte placówki pocztowe, w których dzialalność pocztowa stanowi przynajmniej 40% obrotu;

2. kupisz ryby - z gospodarstwa rybackiego, ze statku rybackiego i w sklepach zajmujących się wyłącznie odbiorem produktów rybnych;

3. kupisz części do maszyn rolniczych - od 1 czerwca do 30 września w niedziele mogą być otwarte sklepy rolnicze, pod warunkiem że ten rodzaj handlu jest jedynym prowadzonym przez placówkę.

 

W każdą niedzielę otwarte będą także skupy produktów rolnych, a także mleka i runa leśnego.

 

Zmiany czekają także niewielkie sklepy osiedlowe - dotychczas w niedziele za ladą musiał stać właściciel. Po nowelizacji ustawy przedsiębiorcy będą mogli korzystać z pomocy małżonka, dzieci własnych, dzieci małżonka, dzieci przysposobionych, rodziców, macochy, ojczyma, rodzeństwa, wnuków i dziadków. Warunkiem jest, żeby była to pomoc bezpłatna.

 

Niedziele handlowe w 2022 r.:

- 30 stycznia

- 10 kwietnia

- 24 kwietnia

- 26 czerwca

- 28 sierpnia

- 11 grudnia

- 18 grudnia

 

Za złamanie zakazu handlu na przedsiębiorcę może zostać nałożona kara od 1000 zł do 100 tys. zł

Nowe prawo zmienia przepisy ustawy z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz w niektóre inne dni. Tym samym zmieniają się zasady wyłączeń pozwalających na handel w niedziele i święta. 

 

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy