Reklama

Śnieżyce, białe i śliskie drogi, wypadki. Zima zaatakowała

Opublikowano:
Autor:

Śnieżyce, białe i śliskie drogi, wypadki. Zima zaatakowała - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prognozy się sprawdziły. Wczoraj od godzin porannych na terenie całego województwa notowane były intensywne opady śniegu. Chodź spadło go zaledwie 10 cm to wystarczyło, by na drogach doszło do paraliżu komunikacyjnego czy wypadków.

Wczoraj najtrudniejsza sytuacja panowała w szczególności na zachodzie województwa. Tam od godzin porannych, aż do wieczora występowały opady śniegu o charakterze umiarkowanym i silnym. Najgorzej było o poranku, gdy temperatura była na lekkim minusie a intensywne opady pokrywały nawierzchnię dróg białym puchem, co sprawiało, że na drogach było bardzo ślisko. Zadziwiający jest fakt, że zima tym razem drogowców nie zaskoczyła. Już wczoraj po opadach śniegu mimo, że drogi były czarne wyjechały pierwsze pługosolarki.

Wczoraj przed południem już większość dróg była czarna i oczyszczona ze śniegu, ale jednak wciąż było ślisko. Wczoraj w godzinach popołudniowych na trasie Międzyrzec Podlaski-Styrzyniec doszło do dwóch zdarzeń. Przed Rogoźnicą auto wpadło do rowu, a przed Styrzyńcem doszło do czołowego zdarzenia dwóch aut osobowych. Z otrzymanych nam informacji wynika, że nikomu na szczęście nic się nie stało. Do wypadków doszło również w miejscowości Halasy oraz Międzyrzec Podlaski.

Do groźnego zdarzenia doszło także w powiecie Ryckim. W miejscowości Drążgów 34-letnia kobieta jadąca BMW wpadła do rzeki. Na szczęści nie odniosła ona żadnych obrażeń. Stłuczki czy drobne kolizje pojawiały się również w Lublinie.  

Najwięcej śniegu spadło oczywiście na zachodzie województwa, bo tam w południe pokrywa śnieżna wynosiła 7-10 cm. Najmniej śniegu spadło na wschodzie. Tam pokrywa śnieżna wyniosła zaledwie 3 cm.

Na szczęście powiew zimy okazał się krótki, i już dzisiaj wyjrzy słońce, a termometry wskażą do 3 st.C.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE