Reklama

Weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich!

Opublikowano:
Autor:

Weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 12 maja odbędą się główne obchody 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. W Lublinie będziemy je świętować w Centrum Spotkania Kultur, na Placu Teatralnym oraz w Ogrodzie Saskim. Na gości czeka cały dzień atrakcji w trzech specjalnie przygotowanych strefach:  strefie beneficjenta, strefie gier i zabaw oraz strefie sceny na Placu Teatralnym.

Strefa beneficjenta, czyli moc atrakcji

 

Malowanie twarzy, konkurs plastyczny z nagrodami, animacje dla dzieci i pokazy chemiczne to tylko część atrakcji, jakie czekają na odwiedzających w strefie beneficjenta. Starszych gości na pewno zainteresują stanowiska wystawiennicze, na których beneficjenci Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego będą mogli pochwalić się swoimi projektami. Ważną częścią harmonogramu będzie także występ uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Kraśnika, tworzących drużynę robotyki Spice Gears – Team 5883. To pierwsza drużyna w Polsce uczestnicząca w prestiżowych zmaganiach FIRST Robotics Competition, a spotkanie z nimi jest wyjątkową szansą dla wszystkich, których interesuje rozwój współczesnych technik robotycznych. Dodatkowo w Strefie będzie miało miejsce wiele wydarzeń związanych z profilaktyką zdrowotną, między innymi badanie kamerą termowizyjną czy konsultacje fizjoterapeutyczne. Strefa beneficjenta będzie czynna w godz. od 12 do 17.

 

 

Gwiazdy na scenie

 

Największą atrakcją strefy sceny, znajdującej się na Placu Teatralnym przed CSK, będą niewątpliwie wieczorne koncerty zaproszonych gwiazd Natalii Szroeder oraz Sylwii Grzeszczak. Od godziny 13 na scenie planowane są występy dedykowane najmłodszym uczestnikom, m.in. pokaz karate, pokaz zumby i salsy. Oprócz sceny na placu znajdą się namioty punktu informacyjnego Funduszy Europejskich, a także namioty RPO, gdzie odwiedzający będą mogli dowiedzieć się więcej o unijnych dotacjach. Widzowie będą mogli także podziwiać przykładową instalację OZE, czyli system pobierania energii z odnawialnych źródeł oraz dowiedzieć się więcej o ekologicznych innowacjach. Organizatorzy planują również konkurs wiedzy o Unii Europejskiej i Funduszach Europejskich, pokazy ratownictwa medycznego i kilka nietypowych atrakcji, takich jak symulacja dachowania czy możliwość przyjrzenia się otoczeniu przez alkogogle – okulary demonstrujące upośledzenie zmysłów po spożyciu alkoholu. Chętni będą mogli oddać krew w Mobilnym Punkcie Poboru Krwi, a specjaliści zbadają im przy tej okazji ciśnienie tętnicze. Wydarzenia w strefie sceny potrwają do godziny 21.30.

 

Gry i zabawy w Ogrodzie Saskim

Na czas trwania Dni Otwartych Ogród Saski zamieni się w strefę gier i zabaw dla najmłodszych uczestników wydarzenia. Także tutaj przewidziano wiele atrakcji, w tym animacje i konkursy, wyścigi, spacer po linie czy malowanie twarzy. W strefie znajdzie się również specjalnie przygotowane miejsce dla małych budowniczych. Tam, pod okiem animatora, dzieci będą mogły stawiać budowle według własnego pomysłu, korzystając z gigantycznych piankowych klocków. Dodatkowo zaplanowany jest konkurs na stworzenie budynku związanego z Funduszami Europejskimi, a specjalnym gościem strefy będzie stonoga Syriusz, czyli maskotka Unii Europejskiej. Syriusz zabierze młodych uczestników Dni Otwartych w podróż pociągiem po Europie i opowie o symbolach poszczególnych krajów członkowskich. Gry i zabawy w Ogrodzie Saskim potrwają do godziny 18.

 

Weekend pełen wydarzeń

 

Świętujmy wspólnie obchody 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej.  Wydarzenia w naszym regionie potrwają cały weekend – zachęca Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.
Na  piątek i sobotę (10-11 maja) w naszym programie zaplanowano między innymi rajdy rowerowe czy pikniki – dodaje marszałek.

 

Nastaw się na emocje i weź udział w Lubelskich Dniach Otwartych Funduszy Europejskich!

  Sprawdź więcej na: dniotwarte.eu

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE