Reklama

Wyprawa do Królowej Pokoju

Opublikowano:
Autor:

Wyprawa do Królowej Pokoju - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wraz z upływem lat, człowiek odkrywa w sobie nowe zainteresowania, dziwiąc się, że nie odkrył tego wcześniej. Myśląc o otaczającym nas świecie, przyglądamy się osiągnięciom ludzkości. Poznajemy i wciąż na nowo odkrywamy na pozór normalne rzeczy wokół nas.

Niezgłębionym źródłem bogactwa kultury - naszych korzeni, jest właśnie Europa .Tu rodziła się cywilizacja współczesnej ludzkości i to Europa stanowi kolebkę dzisiejszej cywilizacji zachodniej. Tu wzrastały zręby architektury, kultury. Tu kształtowało się trwające do czasów obecnych życie religijne wielu narodów zamieszkujących tereny Europy, północnej Afryki a później, w wyniku podbojów i pracy misjonarzy również w wielu innych rejonach świata, na wszystkich kontynentach. To są korzenie, z których wyrastamy.

Chciałbym podzielić się swoimi refleksjami odnoszącymi się do osoby Matki Bożej obdarzanej od wielu pokoleń szczególnym szacunkiem, zwłaszcza Polaków. Z Osobą Matki Bożej Polacy historycznie łączyli dzieje Ojczyzny, narodu polskiego.

Matka Boska nie pozostawiła ludzi i co pewien czas przypomina i ostrzega nas.
W Europie, najbardziej znanymi miejscami objawień są:

La Salette, francuska wieś alpejska- Objawienia w  1846 roku

Lourdes francuskie Pireneje - Objawienia  w 1858 roku

Fatima, w Portugalii. Maryja w 1917 roku zostawiła trojce wiejskich dzieci trzy tajemnice, które wkrótce zaczęły się spełniać (przepowiednia rewolucji w Rosji). Przepowiednie te miały bezpośredni wpływ na historię Polski.

Dzisiaj najczęściej, uczęszczanym miejscem objawień Maryjnych jest Medjugorie.  To niewielka, nikomu do niedawna nie znana chorwacka wieś obecnie w granicach Bośni - Hercegowiny, gdzie objawienia trwają nadal.

Medjugorie - modlitewne serce dzisiejszej Europy

Maryja, jako Matka Boska Królowa Pokoju, objawiła się tu po raz pierwszy szóstce dzieci 24 czerwca 1981 roku przepowiadając zagrożenie zbliżającą się wojną jugosłowiańską . Wezwania Matki Boskiej Królowej Pokoju, nie przyjęto z należytą powagą i narody byłej Jugosławii zapłaciły za to straszną cenę. Ślady tej wojny widoczne są do dzisiaj.

„Medjugorie to kontynuacja Fatimy. Realizacja Fatimy. Dzisiejszy świat zatracił poczucie nadprzyrodzoności, ale odnajduje je w Medjugoriu poprzez modlitwę, post i spowiedź sakramentalną”- powiedział Jan Paweł II biskupowi Hnilicy. ks. Adam Dybek Medjugorie Mir

Wzywam was…, aby przy waszej pomocy zrealizować to, co ja pragnę zrealizować poprzez tajemnice, które rozpoczęłam w Fatimie.  Powiedziała Maryja dzieciom w Medjugoriu 25 sierpnia 1991 r. ks. Adam Dybek Medjugorie Mir

Medjugorie obecnie odwiedzane jest rocznie przez blisko 2,5 mln pielgrzymów z całego świata. Znaczny udział w tej grupie stanowią Polacy.

Wszyscy po powrocie wspominają wspaniałą, inną niż w innych Sanktuariach, atmosferę modlitwy. Zarówno podczas wejścia na Górę Objawień, podczas odmawianego wspólnie Różańca przy wejściu na Kriźevac , a szczególnie podczas wieczornych adoracji, na których gromadzi się często po kilka tysięcy osób wielu narodowości.

Decyzja - jedziemy

Objawienia Maryjne zafascynowały mnie. Dążyłem do uzyskania możliwie największej ilości informacji na temat, dlaczego to właśnie Medjugorie przyciąga  tak ogromne rzesze pielgrzymów. Postanowiłem, wraz z grupą znajomych, zorganizować wyjazd do  Medjugorie. Założyliśmy podróż autokarem. Zacząłem poszukiwać firm, które organizują autokarowe wyjazdy grupowe do Medjugorie. Interesowało mnie szczególnie profesjonalne, dobre przygotowanie od strony zakwaterowania, trasy przejazdu i oferowanych autokarów oraz udział przewodnika posiadającego wiedzę i  potrafiącego wyjaśnić sprawy objawień. Zasięgałem informacji z bardzo wielu źródeł. Za najważniejsze przyjąłem opinie i uwagi pielgrzymów uczestniczących w wyjazdach do Medjugorie. Temat zbadałem bardzo wnikliwie nie chcąc narazić siebie i przyjaciół,  zwłaszcza w tak wrażliwym temacie jak obszar duchowy człowieka. Uzyskałem informację z wielu źródeł. Wielu uczestników, którzy po raz kolejny wyjeżdżali zasilić „duchowe  akumulatory„ wskazywało na biuro, organizatora wyjazdów do Medjugorie jakim jest ATCo-Travel z Warszawy. Jak twierdzą pielgrzymi to „perełka” na rynku wyjazdów do Medjugorie. Sprawdziłem, biuro istnieje od 1991 roku, nie zmieniając siedziby. Zajmuje się głownie wyjazdami pielgrzymkowymi. Biuro, uwzględniając obecną sytuację rynkową dostosowuje programy do potrzeb Klienta. Są to wyjazdy autokarowe ”szyte na miarę” z uwzględnieniem potrzeb klientów i własnych doświadczeń. Programy wyjazdów, zgodnie z oczekiwaniami Klientów, zawierają w sobie obszary duchowe, poznawcze, wypoczynkowe.

Decyzja jedziemy z ATCo-Travel

Wysoki standard (autokarów i hoteli położonych b. atrakcyjnie),przy zachowaniu niskich cen proponowanych wyjazdów, jak twierdzą przedstawiciele ATCo-Travel. jest wynikiem wielu lat doświadczeń w organizowaniu takich wyjazdów oraz utrzymywanych od wielu lat kontaktów z kontrahentami zagranicznymi.

Znajomi, którzy korzystali z usług ATCo-Travel, twierdzą, że nadrzędną zasadą firmy jest RZETELNOŚĆ. Programy wyjazdu, standard hoteli, autokarów, obsługa kierowców są dla KLIENTA, a nie odwrotnie. Dzienne przebiegi kilometrów, uwzględniają europejskie normy przestrzegania czasu pracy kierowców. Nadrzędnym celem, jak oświadczyła pani, koordynator wyjazdów zagranicznych jest bezpieczeństwo:
- podróży autokarowej (brak przejazdów nocnych, ubezpieczenie OC biura),
- pobytu ( noclegi w sprawdzonych hotelach, pensjonatach, blisko sanktuarium-Medjugorie)

oraz właściwe kierownictwo duchowe pielgrzymek. Opiekujący się grupą duchowny to znawca i miłośnik tematyki bałkańskiej. W trakcie podróży pokazywane są i zwiedzane atrakcyjne miejsca, które rzadko mamy okazję obejrzeć - w Chorwacji : Split, Trogir, fakultatywnie Dubrownik, a w Bośni i Hercegowinie Mostar i Sarajewo

W ofercie biura znajduje się kilka propozycji czasu trwania pielgrzymki. Jak mnie zapewniono, każda z propozycji jest starannie dopracowana, z uwzględnieniem optymalnego wykorzystanie trasy przejazdu, tak, aby pokazać i przekazać uczestnikom pielgrzymki maksymalnie dużo informacji i jak najwięcej wspaniałych miejsc. Zdumiała mnie racjonalność podejścia biura i troska o interesy klienta. Nie przypuszczałem, że w dobie komercyjnego podejścia do prowadzenia biznesu mogą występować tak rzetelni przedsiębiorcy.  

Biuro, w odniesieniu do Medjugorie, przedłożyło kilka propozycji. To było przedmiotem mojego szczególnego zainteresowania. Czas trwania pielgrzymki , ewentualna zmiana trasy przejazdu jest, na ile to możliwe, dostosowana do wymagań grupy

- Pielgrzymka  7 dniowa

- Pielgrzymka 8 dniowa

- Pielgrzymka 10 dniowa

Oczywiście przedstawione propozycje różnicują ceny i w pewnym zakresie standard zakwaterowania, głównie w Medjugorie. Jednakże w najskromniejszej ofercie podstawą są pokoje 2-3 osobowe z łazienkami. Pensjonat w Medjugorie położony bardzo blisko Sanktuarium.

Wszystkie osoby, z którymi rozmawiałem, po powrocie z Medjugoria mówią o wspaniałej, niespotykanej atmosferze modlitwy tego miejsca. Osoby te miały w sobie olbrzymi optymizm i pewność, że pojadą Medjugorie ponownie. Wiele z tych osób już po raz kolejny. Zdjęcia z trasy przejazdu, które miałem okazję obejrzeć dzięki uprzejmości tych osób ukazują urzekające piękno tej części Europy.  

Mam nadzieję podzielić się po powrocie się swoimi przeżyciami. Teraz czuję, że będzie wspaniale.

Ojciec Święty Franciszek powiedział o Medjugoriu:  „Kościół nie neguje faktu, że Bóg działa w tym miejscu, gdzie panuje klimat modlitwy i nawrócenia” (wg Radia Watykan.

Na koniec dzielenia się refleksami przekazuję kontakt do biura bo to jest istotą sprawy  tel. 22 652 25 30 ;  22 620 17 83 , strona:  www.atco.pl, adres e mail: atco@atco.pl

  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE