reklama
reklama

Koronawirus. Wojewoda lubelski o pandemii: Sytuacja w naszym województwie zaczyna się stabilizować

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus. Wojewoda lubelski o pandemii: Sytuacja w naszym województwie zaczyna się stabilizować - Zdjęcie główne

Wojewoda lubelski o pandemii: Sytuacja w naszym województwie zaczyna się stabilizować | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPlanowane jest kolejne zwiększenie liczby łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, o czym poinformował wojewoda lubelski. Lubelszczyzna ma najwyższy wskaźnik zachorowalności, ale sytuacja zaczyna się stabilizować.
reklama

Lech Sprawka - wojewoda lubelski odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w regionie. W środę (10 listopada) po południu odbyła się wideokonferencja prasowa, w trakcie której poinformował, że Lubelszczyzna ma najwyższy wskaźnik zachorowalności na COVID-19 w kraju. W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że odnotowano 18 550 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia oraz 269 zgonów. W województwie lubelskim odnotowano 1913 zakażeń i 57 zgonów.

reklama

- Mimo wysokiego wskaźnika sytuacja w naszym województwie zaczyna się stabilizować. Dynamika zakażeń w skali kraju jest dużo wyższa - stwierdził Lech Sprawka. - Dzisiejszy poziom zakażeń daje wskaźnik na 100 tysięcy mieszkańców 91. Ten wskaźnik jeszcze jest najwyższy w kraju. Na drugim miejscu jest województwo podlaskie pod względem wskaźnika 89,8. Na kolejnym miejscu jest woj. mazowieckie 71,3. (...). Dzisiejszy wzrost, licząc tydzień do tygodnia, w naszym województwie to jest 8,63. Tydzień temu ten wzrost to był 7,9%.

Najwyższy wskaźnik zachorowalności na 100 tys. mieszkańców odnotowano w powiecie parczewskim i powiecie puławskim - 168,8, w Mieście Lublin - 122,8 i Mieście Chełm - 118,1.

reklama

Wojewoda dodawał, że w Lubelskiem utrzymuje się duży poziom hospitalizacji z powodu koronawirusa. Zajętych jest 1791 łóżek. Wyjaśnił, że ondotowano wzrost o 5 łóżek w stosunku do wtorku, gdy wzrost wynosił 9.

- Dzisiejszy wzrost o 5 to jest już bilans, ponieważ wiele zgonów następuje właśnie w warunkach leczenia szpitalnego. Oznacza to, że w rzeczywistości tych pacjentów przybyło znacznie więcej niż 5. Trzeba by było dodać jeszcze te łóżka, które z powodu zgonów, stały się łóżkami wolnymi, a w to miejsce zostały hospitalizowane kolejne osoby - tłumaczył Sprawka.

reklama

Do tego, w kilku szpitalach brakuje łóżek dla zakażonych. Chodzi o np. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie i Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. 

W planach jest zwiększenie - o 45, liczby łóżek dla zakażonych w regionie. W szpitalu w Puławach będzie 20 łóżek drugiego poziomu, w 6. Szpitalu Wojskowym z przychodnią w Dęblinie - 12 zwykłych i 3 respiratorowe, w szpitalu w Opolu Lubelskim - 10 łóżek. - Prawdopodobnie dzisiaj i w piątek będą jeszcze kolejne polecenia, w zależności od tego, jak będzie się rozwijać sytuacja - zapowiedział Sprawka.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama