Reklama

Reklama

Koronawirus: Wojewoda o sytuacji pandemicznej w regionie. Są spadki zakażeń

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus: Wojewoda o sytuacji pandemicznej w regionie. Są spadki zakażeń - Zdjęcie główne

Wojewoda o sytuacji pandemicznej w regionie. Są spadki zakażeń | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wojewoda lubelski przekazał najnowsze informacje dotyczące czwartej fali pandemii koronawirusa w regionie. Odnotowywane są m.in. spadki zakażeń i stabilizuje się sytuacja w szkołach.

Reklama

Lech Sprawka - wojewoda lubelski odniósł się do sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w województwie lubelskim. Zaznaczył, że piątek (3 grudnia) to kolejny dzień ze spadkami zakażeń porównując piątkowe dane z danymi z piątku tydzień temu. 

- Dzisiaj odnotowaliśmy 1022 zakażenia (liczba nowych zakażeń w województwie lubeskim - przyp.red), a tydzień temu było 1208. To klasyfikuje nas pod względem liczby bezwzględnej zakażeń na 11. miejscu w kraju. Natomiast pod względem wskaźnika na 100 tysięcy mieszkańców jesteśmy na przedostatnim miejscu - mówił Lech Sprawka w trakcie piątkowej (3 grudnia) wideokonferencji prasowej.

Przedstawił też jak wygląda sytuacja w powiatach. Najwyższy wskaźnik zakażeń odnotowano w powiecie świdnickim - 83,3 na 100 tys. mieszkańców. Potem są kolejno np: Miasto Chełm, powiat lubelski, Miasto Lublin. Zaś najmniejszy wskaźnik ma powiat radzyński - 3,4. 

- Sytuacja w skali całego kraju, stabilizuje się - stwierdził wojewoda. - Zbliżamy się, a być może jesteśmy w fazie szczytu fali, na poziomie całego kraju, ale to nie dotyczy wszystkich województw. W niektórych województwach te wzrosty zakażeń są stosunkowo wysokie. 

Zdaniem wojewody te tendencje utrzymają się pod warunkiem, że sytuacji nie pogorszy nowa mutacja COVID-19. 

Sprawka przekazał też informacje na temat hospitalizacji z powodu koronawirusa. W piątek odnotowano zmniejszenie nie o 15, osób hospitalizowanych. Łącznie hospitalizowanych jest 1758 osób, z czego 160 jest na łóżkach repiratorowych. Przypomniał, że maksimum było 22 listopada, gdy liczba hospitalizowanych wyniosła 1969. Lubelszczyzna jest na drugim miejscu w kraju pod względem liczby obłożenia łóżek. Wskaźnik ten wynosi 84 na 100 tys. mieszkańców. Również, jeśli chodzi o zgony, Lubelskie jest na 2. miejscu, co jak tłumaczył wojewoda - jest pokłosiem najwyższych poziomów hospitalizacji. Wskaźnik wynosi 0,28 na 100 tys.

Jednocześnie liczby łóżek dla zakażonych w szpitalach w regionie są powoli zmniejszane, by zwolnić miejsca dla pacjentów z innymi schorzeniami.

Wojewoda przekazał te informacje dotyczące szczepień przeciwko COVID-19. - W tej chwili utrzymujemy się na poziomie ok. 9 tysięcy szczepień dziennie, wyłączają sobotę i niedzielę, gdy jest ich trochę mniej - powiedział Sprawka.

Poinformował również, jak wygląda sytuacja w szkołach i przedszkolach. Część z nich z powodu koronawirusa, zmienia stacjonarny tryb nauczania na zdalny i hybrydowy.

- Powoli stabilizuje się sytuacja w szkołach. Wczoraj inaczej niż tradycyjnie pracowało 390 placówek - zaznaczył Sprawka. - Jest to jeszcze stosunkowo wysoka liczba. Co prawda do rekordowych wartości jeszcze jest daleko, bo było ponad 460 wtedy, kiedy byliśmy na szczycie.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy