Reklama

Reklama

Lublin: KUL organizuje specjalne rekolekcje. Przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin: KUL organizuje specjalne rekolekcje. Przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego  - Zdjęcie główne

KUL organizuje specjalne rekolekcje. Przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Przed beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego KUL organizuje rekolekcje, które będą odbywały się w Kościele Akademickim KUL i online. Nauki wygłosi bp Edward Dajczak. Nie zabraknie muzyki, bo na każdy dzień zaproszono jeden zespół: Porozumienie, Boże Stopy, Siewcy Lednicy.

Reklama

Pomoc w przygotowaniu do beatyfikacji

- Ludzie mówią - "czas to pieniądz”. Ja mówię inaczej – "czas to miłość”. Pieniądz jest znikomy, a miłość trwa (kard. Stefan Wyszyński). Czy nauczanie kard. Wyszyńskiego jest jeszcze dziś aktualne? Co powiedziałby współczesnym Polakom?  Jak reagowałby na obecne problemy i wyzwania, które stają przed społeczeństwem i Kościołem? – odpowiedzi na te pytania będziemy szukali podczas trzydniowych ogólnopolskich rekolekcji online, które pomogą nam w przygotowaniu do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia - wyjaśnia Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

Rekolekcje będą miały formułę stacjonarną, ale każde spotkanie będzie transmitowane online. W programie eucharystia, nauka rekolekcyjna, muzyka uwielbienia i świadectwa - osobiste refleksje związane z postacią i nauczaniem kard. Wyszyńskiego. Rekolekcyjne konferencje wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, który w 1999 r.  rozpoczął współorganizowanie Przystanka Jezus – spotkań ewangelizacyjnych odbywających się w trakcie festiwalu Przystanek Woodstock. Muzyczną modlitwę uwielbienia poprowadzą zespołu muzyczne.

Zespoły muzyczne

Od 2000 roku Siewcy służą Spotkaniom Lednickim, komponując muzykę i modląc się nią wraz z uczestnikami. Do zespołu dołączają wciąż nowi muzycy. Zagrali blisko 600 koncertów. Grali św. Janowi Pawłowi II i Benedyktowi XVI, na którego przyjazd do Polski napisali hymn "Nie lękajcie się”.

CZYTAJ TAKŻE: 

Boże Stopy to projekt wokalno - instrumentalny, któremu lideruje Magdalena Stopa - wokalistka, kompozytorka, aranżerka, dyrygentka, wieloletnia wykładowczyni Wokalistyki Jazzowej na Wydziale Artystycznym "Jazz i Muzyka Estradowa" UMCS w Lublinie. W ich repertuarze są m.in. utwory, których teksty pochodzą z poezji Jana Pawła II, a muzykę do nich skomponowała Magdalena Stopa.

Z kolei każdy utwór Porozumienia jest autorski, a muzyka która tworzą jest zbliżona bardziej do rocka niż pop-funk- softowych brzmień wykonawców spod znaku muzyki uwielbienia – stąd określają się krótko – modlitwa i rock.

Program rekolekcji

7 września

19.00 Msza św.

19.45 Konferencja - bp Edward Dajczak

20.30 Modlitwa uwielbienia – Boże Stopy

8 września

19.00 Msza św.

19.45 Konferencja - bp Edward Dajczak

20.30 Modlitwa uwielbienia - Porozumienie

9 września

19.00 Msza św.

19.45 Konferencja - bp Edward Dajczak

20.30 Modlitwa uwielbienia – Siewcy Lednicy

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy