W środę (22 czerwca) nowi policjanci z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie – nadinspektora Artura Bieleckiego otrzymali legitymacje służbowe. Ślubowanie złożyło 70 nowych funkcjonariuszy. "Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta...” – to początek roty ślubowania wypowiedzianej przez policyjnych adeptów podczas uroczystej zbiórki.
Nowi policjanci zostali przyjęci w drugim w tym roku naborze. W tej grupie jest 50 mężczyzn i 20 kobiet. Nowo przyjęci do lubelskiej Policji funkcjonariusze zostali wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym spośród kandydatów.
- Rekruci musieli przejść przez kilka etapów, obejmujących test wiedzy, ocenę sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną oraz komisję lekarską. Dodatkowe punkty kandydaci zyskiwali za posiadane kwalifikacje. Wśród nowych mundurowych 25 posiada tytuł ratownika, 40 - uprawnienia instruktora sportu, z kolei 16 – posiada patent sternika motorowodnego.Młodzi policjanci po ukończeniu szkolenia podstawowego będą wypełniać słowa złożonej roty ślubowania w codziennej służbie dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Lubelszczyzny - informuje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek z KWP w Lublinie.
Nowi mundurowi trafią do komend w: Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Zamościu, Świdniku, Lubartowie, Łukowie, Krasnymstawie, Puławach, Hrubieszowie i Oddziale Prewencji Policji w Lublinie. Najwięcej funkcjonariuszy - 33 zostało przydzielonych do Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.
W tym roku w szeregi lubelskiego garnizonu Policji wstąpiło łącznie 127 nowych funkcjonariuszy. Następne przyjęcia w planowane są w sierpniu, we wrześniu i w grudniu.
Z kolei wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył okolicznościowe monety „Ochrona polskiej granicy wschodniej” 7 policjantom, którzy brali czynny i aktywny udział w ochronie granicy. Wyróżnienia są symbolicznym za służbę w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej i wojną na Ukrainie.
- Okolicznościowa moneta „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, wprowadzona została do obiegu przez Narodowy Bank Polski 27 stycznia 2022 roku. Na rewersie monety znajdują się sylwetki funkcjonariuszy. Na awersie jest przedstawiony wizerunek polskiego słupa granicznego. Wręczając monety Wojewoda wyraził w ten sposób wdzięczność za ochronę polskiej granicy, dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców regionu i kraju, profesjonalizm, rzetelność, odpowiedzialność i skuteczność w wykonywaniu zadań - dodaje młodszy aspirant Kamil Karbowniczek.
Komentarze (0)