Reklama

Reklama

Lublin: Przejdą kilkadziesiąt kilometrów w nocy. Zbliża się Ekstremalna Droga Krzyżowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Przejdą kilkadziesiąt kilometrów w nocy. Zbliża się Ekstremalna Droga Krzyżowa - Zdjęcie główne

Wyruszą na nocną drogę krzyżową. Zbliża się Ekstremalna Droga Krzyżowa | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zbliża się ósma edycja corocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Polega ona na pokonaniu kilkudziesięciokilometrowej trasy w nocy.

Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa już po raz ósmy

Z Lublina po raz ósmy wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa, która polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy. Przygotowania trasy i propagowania idei podjęło się Duszpasterstwo Pielgrzymka Lubelska wraz z ks. Mirosławem Ładniakiem głównym przewodnikiem Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę  oraz grupa świeckich osób, którzy wspólnie stworzyli lubeski rejon EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 25 marca.  Zanim uczestniczy wyruszą w trasę planowane są msze w trzech kościołach - w Archikatedrze Lubelskiej, Kościele Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej i Kościele pw. św. Mikołaja. 

Każdy z uczestników musi złożyć deklarację przejścia. Umożliwia ona oszacowanie liczby osób aby przygotowac odpowiednia liczbe pakietów z rozważaniami. Dla uczestników EDK zostały przygotowane pakiety w skład którego wchodzą rozważania Drogi Krzyżowej edycjia EDK 2022 oraz opaska odblaskowa.  Koszt pakietu dla uczestnika w EDK wynosi 10 zł. Zebrane fundusze przeznaczone są na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem EDK. Organizatorzy zachęcają, aby na trasę zabrać przygotowany przez siebie drewniany krzyż np. brzozowy.

Trasy ubelskiej EDK biegną drogami lokalnymi oraz duktami leśnymi i drogami gruntowymi. Stacje Drogi Krzyżowej znajdują się przy kościołach, przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

Trasy

1. Niebieska, św. Faustyny Kowalskiej - o dł. ok 31 km prowadzi z Lublina wkoło Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście.

2. Pomarańczowa, bł. Karoliny Kózkówny - o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do Bazyliki oo. Dominikanów na Straym Mieście. 

3. Żółta, św. Jana Pawła II - o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

4. Czerwona, Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego - o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

5. Fioletowa, bł. Władysława Gorala - o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej.

6. Czarna, bł. Piotra Jerzego Frassatiego - o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy Wąwolnicy przy Sanktuarium MB Kębelskiej. To trasa tzw samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

7. Brązowa, bł. o. Józefa Mazurka - o dł. ok 40 km. Zaczyna sie w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.

8. Zielona, Sługi Bożego Franciszka Blachnickeigo - o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie a kończy w Bazylice św. Anny w Lubartowie biegnąc doliną Wieprza.

9. Żółto-niebieskia, św. Jakuba Apostoła Starszsego - o dł. ok 44 km. Zaczyna sie w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościóła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, , nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy