Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Konkurs "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej" rozstrzygnięty. Znamy laureatów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

Województwo lubelskie: Konkurs "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej" rozstrzygnięty. Znamy laureatów  - Zdjęcie główne

Konkurs "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej" rozstrzygnięty. Znamy laureatów | foto Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Wręczono nagrody w konkursie "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej”. W ten sposób nagradza się samorządy i samorządowców, mających wpływ na rozwój ekonomii społecznej w regionie.

Reklama

"Skuteczna ekonomia społeczna"

Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się spotkanie dotyczące stosowania klauzul społecznych. Wręczono nagrody w konkursie "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej”. Organizatorem wydarzenia jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie. Konferencję otworzył marszałek Województwa Lubelskiego.

- Skuteczna ekonomia społeczna to upowszechnianie wiedzy o sposobach integracji społecznej i zawodowej w regionie, promowanie ekonomii społecznej oraz propagowanie narzędzi i rozwiązań przeciwdziałających wykluczeniu - przekonywał Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

W trakcie pierwszej części konferencji wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej” w dwóch kategoriach: "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej” i "Samorządowiec przyjazny ekonomii społecznej”.

Celem konkursu było nagrodzenie samorządów, ich jednostek organizacyjnych i samorządowców za zaangażowanie w rozwój ekonomii społecznej w województwie lubelskim, a także zachęta do dalszej współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości społecznej i promocji ekonomii społecznej w regionie. Rekomendowane w tych kategoriach mogły być gminy, powiaty, pracownicy jednostek samorządu terytorialnego oraz ich jednostek organizacyjnych, którzy wspierają rozwój ekonomii społecznej. Rekomendacje mogły składać centra integracji społecznej, kluby integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, spółdzielnie socjalne/przedsiębiorstwa społeczne. W województwie lubelskim zarejestrowanych jest ok. 8 tys. podmiotów ekonomii społecznej, a aktywnie działa ponad 5 tys. W drugiej części konferencji dyskutowano o m.in. działaniach doradczych wspierających samorządy lokalne i inne instytucje współpracujące w obszarze ekonomii społecznej.

Laureaci i wyróżnienia w konkursie "Lubelski Lider Ekonomii Społecznej”

Kategoria I: "Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”

1)     Miasto Chełm,

2)     Powiat Łęczyński.

Wyróżnienia

1)     Gmina Żmudź,

2)     Gmina Susiec,

3)     Gmina Głusk,

4)     Gmina Kurów,

5)     Miasto Międzyrzec Podlaski.

Kategoria II: "Samorządowiec przyjazny ekonomii społecznej”

1)     Radosław Adam Sałata - Wójt Gminy Borki,

2)     Tomasz Zając - Wójt Gminy Hrubieszów.

Wyróżnienia

1)     Andrzej Wnuk - Prezydent Miasta Zamość,

2)     Marcin Sentkiewicz - Burmistrz Miasta Stoczek Łukowski,

3)     Kinga Szerszeń - Wójt Gminy Wola Mysłowska.

Wyróżnienie specjalne

1.     Roman Dziura - Burmistrz Miasta Józefów.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy