Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Mieszkańcy kilkadziesiąt lat czekali na remont drogi. Odnowiona trasa już gotowa i otwarta

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Do użytku oddano wyremontowany odcinek drogi wojewódzkiej od Olbięcina do Trzydnika Dużego o długości prawie 4,5km. Na inwestycję czekano kilkadziesiąt lat.

Reklama

W ramach inwestycji wykonano m.in. nową podbudowę drogi, warstwę wiążącą, warstwę ścieralną. Dodatkowo zmodernizowano 39 sztuk zjazdów indywidualnych oraz 6 publicznych. Zostało wykonane nowe pobocze. Poza tym, oczyszczono, odnowiono i wzmocniono rowy odwadniające. Prace przy tym remoncie prowadziła firma WOD-BUD z Kraśnika, a Trzydnik Duży znajduje się na terenie powiatu kraśnickiego. Inwestycja kosztowała 3,5 mln zł, ale 97% całkowtej kwtoty pokryło rządowe dofinansowanie.

- Droga wojewódzka Nr 855, w Województwie Lubelskim i Podkarpackim liczy łącznie 39 kilometrów. Samorząd Województwa Podkarpackiego modernizacji swojego odcinka dokonał już kilka lat temu, w 2011 roku. Dlatego już w 2019 roku zaczęliśmy przygotowania do tego by poprawić stan tej zniszczonej nawierzchni. I udało nam się tego dokonać - mówił w czwartek (30 grudnia) na otwarciu marszałek Województwa Lubelskiego, Jarosław Stawiarski.

- Cieszę się, że ta nowa droga oraz chodniki, które zostały wybudowane czy wyremontowane w tym roku, znacząco poprawią bezpieczeństwo na terenie Gminy Trzydnik Duży. Jest to dla mnie bardzo ważne jako radnej Województwa Lubelskiego i mieszkanki powiatu kraśnickiego - dodawała radna Sejmiku Województwa Lubelskiego, Anna Baluch.

- Inwestycja ta jest chyba jedną z najważniejszych inwestycji jaka została wykonana na Ziemi Trzydnickiej od kilkudziesięciu lat. Dzięki temu mieszkańcy tej Gminy nie muszą już obawiać się o swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo. Ta nowa droga, którą bardzo często wybierają kierowcy podróżujący do Stalowej Woli, często samochodów ciężarowych, była w fatalnym stanie. Dzięki zaangażowaniu władz Województwa, Radnych wojewódzkich, powiatowych czy gminnych zmieniła się. Wreszcie jest to komfortowa droga, która nie zagraża naszemu bezpieczeństwu - podkreślł wójt Gminy Trzydnik Duży, Krzysztof Serafin.

W tym samym czasie gdy droga była modernizowana, został wybudowany nowy chodnik o długości 170 metrów oraz przebudowany i naprawiony już istniejący o długości 440 metrów. Koszt tych dwóch inwestycji to prawie 350 tys. zł.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy