reklama
reklama

Województwo lubelskie: Terytorialsi szkolą samorządy. W cyberbezpieczeństwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Województwo lubelskie: Terytorialsi szkolą samorządy. W cyberbezpieczeństwie - Zdjęcie główne

Terytorialsi szkolą samorządy. W cyberbezpieczeństwie | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaŻołnierze z Zespołu Działań Cyberprzestrzennych WOT przeprowadzili pierwsze szkolenie z cyberbezpieczeństwa w ramach operacji "Silne wsparcie”. Ma to związek ze stanem wyjątkowym, którym objęta jest część województwa lubelskiego i podlaskiego.
reklama

W ramach prowadzonej od tygodnia operacji "Silne wsparcie”, Mobilne Zespoły Oceny Wsparcia 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej spotykają się z samorządowcami na terenach objętych stanem wyjątkowym, który obowiązuje w części województwa lubelskiego (powiat bialski i powiat włodawski) i podlaskiego. Żołnierze monitorują sytuację i oceniają zakres ewentualnego wsparcia. Celem operacji jest wzmocnienie odporności społeczności lokalnej na terenach przygranicznych na kryzys o charakterze hybrydowym.

- Szczególnie zagrożone na odziaływanie hybrydowe mogą być systemy teleinformatyczne polskiej administracji, a zwłaszcza systemy gminne i powiatowe w strefie objętej stanem wyjątkowym. Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom, Wojska Obrony Terytorialnej zaoferowały samorządowcom szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Grupę żołnierzy – specjalistów z wieloletnim doświadczeniem do tych działań wydzielił Zespół Działań Cyberprzestrzennych Dowództwa WOT - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

reklama

Pierwsze tego typu szkolenie, na wniosek samorządowców odbyło się w czwartek (9 września) w jednym z urzędów gminy na terenie objętym stanem wyjątkowym w województwie lubelskim. Żołnierze Cyberkomponentu DWOT przeprowadzili szkolenie z zakresu aktualnych zagrożeń w cyberprzestrzeni, w tym mediów społecznościowych, bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych oraz sposobów oceny wiarygodności informacji publikowanych w mediach elektronicznych i na portalach informacyjnych. Spotkanie podsumowano rekomendacjami i wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Przeprowadzono również warsztaty dla informatyków pracujących dla lokalnego samorządu obejmujące monitoring i doradztwo w zakresie zabezpieczenia systemów teleinformatycznych na włamania. W szkoleniu wzięli udział urzędnicy, kierownicy podległych jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy oraz Gminnego Centrum Kultury.

reklama

- Ze strony Zespołu Działań Cyberprzestrzennych DWOT oraz 2 Lubelskiej Brygady OT dziękujemy za zaangażowanie, gościnność oraz współpracę podczas szkolenia. Szkolenie z cyberbezpieczeństwa będą sukcesywnie przeprowadzane w kolejnych gminach. Zespół Działań Cyberprzestrzennych DWOT tworzą wysokiej klasy specjaliści z kilku i kilkunastoletnim doświadczeniem, na co dzień pracujący w krajowych i międzynarodowych firmach sektora IT - zaznacza kpt. Stanula.

 

Samorządy na terenach objętych stanem wyjątkowym w województwie lubelskim, które są zainteresowane szkoleniami z cyberbezpieczeństwa, mogą zgłaszać się do Mobilnych Zespołów Oceny Wsparcia 2 LBOT lub za pomocą strony internetowej "Pomoc WOT”.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama