Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: ZUS wypłacił "trzynastki". Dostało je już prawie 30 tys. osób

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: ZUS wypłacił "trzynastki". Dostało je już prawie 30 tys. osób - Zdjęcie główne

ZUS wypłacił "trzynastki". Dostało je już prawie 30 tys. osób | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Prawie 30 tys. emerytów i rencistów z województwa lubelskiego dostało tzw. trzynastki od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Łączna kwota takich wypłat na Lubelszczyźnie to 45,7 mln zł.

Reklama

"Trzybnstka" to jednorazowe dodatkowe świadczenie pieniężne, które otrzymają w kwietniu osoby pobierające: emerytury, renty, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające, świadczenia przedemerytalne i zasiłki przedemerytalne. Trzynastkę dostaną pod warunkiem, że miały prawo do wypłaty jednego z tych długoterminowych świadczeń na 31 marca.

- ZUS wypłaca trzynastki razem ze świadczeniami przysługującymi za kwiecień. To znaczy, że emeryci i renciści otrzymają jeden przekaz lub przelew, który będzie sumą ich comiesięcznego świadczenia i trzynastki. Kolejne terminy wypłat to 5, 6, 10, 15, 20 i 25 kwietnia. Zakład realizuje wypłaty z urzędu, czyli nie trzeba składać w tej sprawie żadnych wniosków - informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Tegoroczne świadczenie wynosi 1338,44 zł brutto i nie będzie z niego potrącany podatek. Dla każdego trzynastka wyniesie 1217,98 zł "na rękę”. Wyjątkiem są renty rodzinne. Jeśli jedną rentę rodzinną pobiera kilka osób, to dostają jedną trzynastkę podzieloną na równe części. Takie świadczenia ie podlegają egzekucjom, więc nie może ich zająć komornik.

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy