Reklama

Reklama

Biała Podlaska : Starosta wspiera prezydenta. Co z kamienicą przy Krótkiej?

Opublikowano:
Autor:

Biała Podlaska : Starosta wspiera prezydenta. Co z kamienicą przy Krótkiej? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Starosta bialski wydał decyzję o odmowie zwrotu spadkobiercom nieruchomości przy ul. Krótkiej oraz o odmowie ustalenia i wypłaty odszkodowania za nieruchomość, na której rozebrano kamienicę. Bialscy radni zbadali skargę spadkobierców, stwierdzając, że miasto nie naruszyło prawa.

Reklama

Karolina Lubańska, rzecznik Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, poinformowała nas, że pod koniec lutego zapadła decyzja administracyjna.

Rozgoryczenie spadkobierców

 

– Starosta Bialski wydał decyzję o odmowie zwrotu nieruchomości oraz o odmowie ustalenia i wypłaty odszkodowania za nieruchomość oznaczoną obecnie jako działka ewidencyjna nr 1412/1 i część działki nr 1412/2, położoną w Białej Podlaskiej przy ulicy Krótkiej i Piłsudskiego – krótko zaznaczyła rzecznik. Nie spełniła naszej prośby o ujawnienie uzasadnienia do tej decyzji.

 

Zapytany przez nas o tę sprawę reprezentujący spadkobierców radca prawny Konrad Izdebski, nie ukrywa zdumienia uzasadnieniem tej decyzji.

 

– Starosta powołał się na to, że decyzja wywłaszczeniowa nie była niewolna od wad, gdyż kamienicę przejęto na cele bezpieczeństwa, a to nie cel użyteczności publicznej... Ze względu na wadliwość odmówił jej zwrotu spadkobiercom... Jakże można powoływać się na taką przesłankę, aby odmówić naprawienia błędu? Nie dziwię się rozgoryczeniu spadkobierców – wyjaśnia zaskoczony radca. Zapowiada, że w imieniu poszkodowanych zaskarży decyzję starosty do wojewody lubelskiego.

 

Nie ma uchybienia prezydenta

 

Jedna ze spadkobierczyń, Justyna Pawłowska, nie ukrywa rozgoryczenia tą negatywną decyzją starosty. Przyznaje, że liczy na zbadanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego skargi dotyczącej finansowania projektu unijnego dotyczącego m.in. rozbiórki kamienicy i postawienia nowego budynku przy ul. Krótkiej.

 

– Dostarczyliśmy do UMWL dodatkowe dokumenty do naszego pisma. Naszym zdaniem, nie jest w porządku, gdy ta sama osoba, która w wygranym przetargu za 54 tys. zł już w 2011 r. przygotowywała budowę nowego obiektu, a później opracowała jeszcze ekspertyzę i plan rozbiórki – ma wątpliwości Justyna Pawłowska.

 

Bogusław Broniewicz, przewodniczący bialskiej Rady Miasta, powiedział nam, że komisja samorządowa zbadała skargę skierowaną do niego w sprawie realizowania inwestycji przy ul. Krótkiej, gdy nie została wyjaśniona kwestia własności kamienicy.

 

– Po sprawdzeniu dokumentów komisja zaproponowała projekt uchwały o tym, że nie widzi uchybienia prezydenta w tym przypadku – mówi Bogusław Broniewicz.

 

Taki też wniosek o uznaniu skargi za bezzasadną skierowano na wczorajszą sesję RM. Dowodem był wypis z księgi wieczystej z zapisem, że właścicielem nieruchomości przy ul. Krótkiej jest miasto Biała Podlaska.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy