Reklama

Reklama

Ekologiczna pracownia wesprze bialską edukację

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ekologiczna pracownia wesprze bialską edukację - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Otwarto pracownię edukacji ekologicznej na terenie spółki "Wod Kan". - To nowe możliwości do prowadzenia edukacji w ciekawym i przyjaznym miejscu - mówi wiceprezes bialskiej fundacji ekologicznej.

Reklama

Bialskopodlaska Fundacja Ekologiczna powstała w 2005 r. z inicjatywy ówczesnego prezydenta Andrzeja Czapskiego oraz prezesa Wod-Kan, Zygmunta Króla. Celem fundacji jest prowadzenie edukacji ekologicznej w relacji człowiek - przyroda - środowisko. Został  otwarty terenowy ośrodek edukacji ekologicznej. Dokonano nasadzeń drzew, krzewów, zbudowano staw. Do dyspozycji jest grill, miejsce na ognisko oraz altana.

- Wszystko to sprawia, że w środku miasta zostało stworzone miejsce ciszy i spokoju. Jest ścieżka edukacyjna w formie tablic edukacyjnych. Uzupełnieniem tablic są plansze umieszczone na ścianach altany, przedstawiające zwierzęta gatunków chronionych. Corocznie ośrodek odwiedza ok. 2 - 3 tys. osób - mówi Beata Jasińska, wiceprezes fundacji.
Są m.in. plenerowe lekcje, czyli zapoznanie się z tematyką ekologiczną. Uczniowie mogą spróbować wody wydobywanej z głębokości ok. 480 metrów.
 
 
Profesjonalna pracownia
W ubiegłym tygodniu do użytku oddana została pracownia edukacyjna "Kropla Wody". Jest umiejscowiona w budynku użytkowanym w niepełnym wymiarze na terenie "Wod-Kan".
Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży w trzech blokach tematycznych: woda, gleba, powietrze. Wykłady i ćwiczenia poprowadzą nauczyciele fizyki, chemii, biologii i geografii. Częścią projektu jest stacja meteorologiczna z zestawem profesjonalnych instrumentów pomiarowych.
- Jest to niezwykle ważna inicjatywa, która stworzyła nowe możliwości do prowadzenia edukacji w ciekawym i przyjaznym miejscu - dodaje wiceprezes Jasińska.
 
Bialski potencjał
 
Inicjatorem powstania pracowni był prezydent Michał Litwiniuk.

- Na bazie bialskiego potencjału można rozwinąć dotychczasową działalność fundacji i stworzyć miejsce, które swoją atrakcyjnością i jakością może nie odbiegać od oferty Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Ten poziom, który stworzyliśmy i będziemy rozwijać, na pewno okaże się bardzo interesujący - nie ma wątpliwości prezydent.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy