Reklama

Reklama

Kryształy Bialskiej Onkologii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Kryształy Bialskiej Onkologii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Bialski szpital nie tylko przyjmuje uderzenia kolejnych fal koronawirusa, ale także jest laureatem kolejnych kilku konkursów. Dwukrotnie trofea zbierał nowoczesny budynek Bialskiej Onkologii.

Reklama

W październiku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej został laureatem nagrody Kryształy Przetargów Publicznych 2021. Magdalena Us, rzecznik prasowy szpitala, poinformowała, że w tegorocznej 13. edycji tego prestiżowego konkursu można było zgłosić projekty, które zostały zrealizowane między 1 stycznia 2020 r. a 31 lipca 2021 r.

– Spośród ponad stu nadesłanych zgłoszeń kapituła nagrody wybrała sześć najlepszych projektów. Bialski szpital został zwycięzcą w kategorii "Obiekty użyteczności publicznej" za: opracowanie dokumentacji i wykonanie budynku Bialskiej Onkologii na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej – stwierdziła Magdalena Us.

Kapituła nagrody wyłania i nagradza najskuteczniejsze, najbardziej rzetelne i najlepiej przygotowane oraz zrealizowane inwestycje w sektorze publicznym. Konkurs organizuje miesięcznik "Przetargi Publiczne".

Przypominamy, że przed kilkoma miesiącami budynek Bialskiej Onkologii został nagrodzony w kategorii obiekty zdrowia w XX edycji konkursu "O Kryształową Cegłę" na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej na szlaku Słońca i Śniegu. Autorem projektu architektonicznego jest Piotr Trojniel, a konstrukcji Ryszard Suchora. Wykonawcą inwestycji wartej 63 mln zł była firma Bialbud z Białej Podlaskiej.

WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ.

Trafione w potrzeby seniorów

Pod koniec września bialski szpital otrzymał tytuł Lidera Zmian w Ochronie Zdrowia 2021 za projekt "Domowy Szpital" w kategorii Organizacja przyjazna pacjentowi. Został uhonorowany w konkursie organizowanym przez Wolters Kluwer Polska we współpracy z Instytutem Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego. Szpitale i placówki medyczne zgłosiły 51 projektów.

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego "Domowego Szpitala" natomiast została laureatem konkursu "Bezpieczny Szpital Przyszłości – Inspiracje 2020" w kategorii: Działania na rzecz poprawy zdrowia i jakości życia seniorów.

Szpital w ramach realizowanego projektu "Aktywni i sprawni – usługi społeczne dla mieszkańców północnej Lubelszczyzny" utworzył bezpłatną wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego w Ośrodku Opieki Medycznej "Domowy Szpital", przy ul. Spółdzielczej 5.

W wypożyczalni zaoferowano ponad 500 sztuk różnego rodzaju sprzętu, w tym m.in. szyny CPM wcześniej dostępne tylko w Lublinie czy w Warszawie, łóżka medyczne elektryczne o regulowanej wysokości, wyposażone w barierki i wysięgnik, masażery do karku, kręgosłupa, aparat do masażu limfatycznego, pionizator statyczny, rowery treningowe, orbitreki, bieżnie, wózki inwalidzkie, koncentratory tlenu itd.

– W czasie trwającej pandemii szczególną popularność zyskały opaski do teleopieki, które zwiększają poczucie bezpieczeństwa, swobodę funkcjonowania i niezależność osoby objętej opieką – podkreśliła Magdalena Us. Dodała, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny zapewnia nawet bezpłatny transport sprzętu wielkogabarytowego (np. łóżka medyczne) do pacjenta oraz późniejszy jego odbiór.

Wyróżnienie, dyplomy i certyfikat

We wrześniu podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Lublinie, w ramach Gali "Lubelskie dla Medyków", wśród wyróżnionych jednostek za walkę z pandemią znalazł się bialski WSzS, który uzyskał pamiątkową statuetkę. Dyplomy uznania otrzymali również pracownicy bialskiego szpitala: lek. Urszula Świetlik-Malesa oraz mgr Agnieszka Byś.

Nieco wcześniej wojewódzki szpital specjalistyczny dołączył do grona podmiotów leczniczych, którym kapituła quality institute przyznała certyfikat "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia". Magdalena Us wyjaśniła, iż nagrodzone zostały podmioty działające w sektorze ochrony zdrowia, w których podejmowane są efektywne, nowoczesne i skuteczne działania na rzecz podnoszenia efektywności usług.

– Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie starań i osiągnięć całej kadry szpitala, a także motywacja do kroczenia naprzód, pomimo funkcjonowania w tak trudnym czasie pandemii – zaznaczyła rzecznik

 

Artykuł pochodzi z portalu biala.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy