Reklama

Reklama

Powiat bialski : Jak pomóc Ukrainie i uchodźcom? Lista miejsc

Opublikowano:
Autor:

 Powiat bialski : Jak pomóc Ukrainie i uchodźcom? Lista miejsc - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Przygotowaliśmy listę miejsce na terenie powiatu bialskiego gdzie można wesprzeć uchodźców z Ukrainy. Lista będzie aktualizowana

Reklama

BIAŁA PODLASKA

 Działa całodobowy punkt zbiórki w siedzibie Straży Miejskiej przy Al. Tysiąclecia 22. Od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 można przekazywać zebrane środki materialne w MOPS. Specjalnie w tym celu wydłużono pracę ośrodka do godz. 18.00. 

Aby ułatwić transport produktów, dostarczajcie je, prosimy, w kartonach. W chwili obecnej najpilniejsze są potrzeby matek z małymi dziećmi, które przybyły pociągiem do Chełma - informuje Urząd Miasta w Białej Podlaskiej.

Pomagają harcerze z hufca ZHP w Białej Podlaskiej. To m.in. oni dostarczą dary - teraz do Chełma, a potem do każdego innego miejsca. Prosimy Można też współpracować m.in. z bialskim partnerem Polskim Czerwonym Krzyżem. Chętne osoby mogą kierować wpłaty na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem "UKRAINA". Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

 

SPECJALNA GRUPA MIESZKAŃCÓW

Na facebooku istnieje grupa "Biała Podlaska i okolice, pomoc dla Ukrainy (mieszkanie, transport i inne". Tam można ogłaszać chęć swojej pomocy i uzyskać informacje od mieszkańców dotyczące m.in. zbiórek, czy chęci przygarnięcia uchodźców.

Link do grupy :  https://www.facebook.com/groups/931712294211363

 

LEŚNA PODLASKA

Gmina Leśna Podlaska włącza się w bezpośrednią pomoc Ukrainie. Od wczoraj w Urzędzie Gminy Leśna Podlaska będzie przyjmowana pomoc rzeczowa, którą za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża zostanie przekazana mieszkańcom Ukrainy.

- Zbieramy środki opatrunkowe, żywność, artykuły higieniczne, nowe koce i śpiwory - informuje Paweł Kazimierski, wójt gminy Leśna Podlaska

 

GMINA TUCZNA

 

Potrzebne są m.in., materace, karimaty, śpiwory, naczynia jednorazowe . Całą pomoc trafi powiatu Samborskiego na Ukrainie. Rzeczy można dostarczać do Urzędu Gminy Tuczna

GMINA ROSSOSZ 

 

Potrzeba dla Ukraińskich uchodźców jest żywność długoterminowa, kosmetyki i chemia, środki opatrunkowe oraz nowe kocy i śpiwory. Produktury należy przynosić do Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki a także można zostawiać w Szkole Podstawowej i Przedszkolu.

GMINA ROKITNO

 

Gmina Rokitno planuje udzielić schronienia dla uchodźców z Ukrainy. Przygotowywana jest teleadresowa baza noclegowa.

 

 

GMINA ŁOMAZY

 

Zbierane są produkty, potrzebne jest głównie wsparcie dla matek z dziećmi. Wójt gminy Łomazy wyznaczył bazę miejsc w gminie, w których mogą być utworzone tymczasowe miejsca kwaterunku dla uchodzących przed wojną obywateli Ukrainy.

 

GMINA KONSTANTYNÓW

 

Prowadzona jest zbiórka materiałów opatrunkowych i higienicznych. Można je przekazywać do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Konstantynowie, ul. Kardynał Stefana Wyszyńskiego 2, w godzinach od 8 do 15.

 

GMINA PISZCZAC

 

Urząd Gminy Piszczac oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Piszczacu od wczoraj prowadzi  zbiórkę. Zbiórka prowadzona będzie w biurze GCKiS przy ulicy Włodawskiej 8, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.30. Potrzebna jest żywność długoterminowa, nowe koce, śpiwory, maty do spania, płaszcze przeciwdeszczowe, środku czystości, środku higieniczne, nowa bielizna dla dzieci, kobiet i mężczyzn, leki przeciwbólowe w oryginalnych opakowaniach, opatrunki, plastry, baterie. Dla dzieci : środkihigieniczne tj. pampersy , chusteczki nawilżane, kremy, a także podusie, kocyki, smoczki, butelki na mleko, mleko w proszku, kaszki na wodę, musy, dania w słoiczkach, zabawki, nowe przytulanki, książeczki, gry oraz słodycze.

 

TERESPOL

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic postanowiło utworzyć w Łobaczewie Dużym punkt zbiórki darów dla uchodźców i służb walczących w Ukrainie. Osoby które chcą pomóc naszym sąsiadom mogą codziennie po godzinie 16:00 dostarczać dary (na końcu posta znajduje się lista) do siedziby Stowarzyszenia w Łobaczewie Dużym, przy ul. Janowskiej 105. Potrzebne są środki medyczne, sprzęt, odzież, pościel i inne rzeczy, artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia. Reaktywowana jest facebookowa grupa "Pomagajmy Sobie Nawzajem! (gm. & m. Terespol)" , aby ułatwić wymianę informację pomiędzy darczyńcami oraz innymi osobami, które z okolicy chcą włączyć się w pomoc.

Artykuł pochodzi z portalu bialasiedzieje.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy