Reklama

Reklama

Terespol : Unik, czy rozwaga burmistrza?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Terespol :  Unik, czy rozwaga burmistrza? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Opozycyjni radni oraz część terespolan usiłują namówić burmistrza do dyskusji. Jednak Jacek Danieluk odkłada to do czasu, kiedy koncepcja przedprojektowa budowy skrzyżowania linii kolejowej z tunelem zostanie uszczegółowiona.

Reklama

W drugiej połowie października Zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosił, że wybrał wariant nr 3 budowy skrzyżowania dwupoziomowego w Terespolu w zamian za likwidację przejazdu kolejowego w ciągu drogi wojewódzkiej z linią kolejową nr 2.

Skierował do dalszej realizacji ten wariant z tunelem od strony Łobaczewa oraz przygotowaniem dróg z rondami przy m.in. cmentarzu i dojazdem do ul. Janowskiej. Niespodziewanie PKP PLK tę koncepcję wzbogaciły o zapowiedź budowy przejścia pieszo-rowerowego w ciągu ul. Wojska Polskiego.

Inwestycja stulecia, a burmistrza nie ma

Wcześniej opozycyjni radni i wielu terespolan poświęciło wiele energii na przekonywanie burmistrza i PKP PLK do wersji mieszkańców przygotowanej przez Wojciecha Miturę, radnego powiatu bialskiego. Ten obywatelski projekt zakładał budowę drogi biegnącej do ul. Kodeńskiej wraz z wiaduktem pomiędzy ul. Błotków a ul. Wojska Polskiego.

 Oburzony na pominięcie ich wariantu klub radnych Terespol Razem już 3 listopada zaprosił terespolan na spotkanie "Porozmawiajmy o Terespolu" na 10 listopada. Zapowiedział, że głównym tematem ma być decyzja PKP PLK o wyborze wariantu nr 3 budowy tunelu w Terespolu oraz skutkach tej decyzji. Współpracujący z tym klubem radny powiatowy Wojciech Mitura powiedział nam, że na to spotkanie został zaproszony burmistrz Jacek Danieluk.

– Niestety, nie przybył on na to spotkanie. Szkoda, że ani razu wcześniej nie spotkał się z mieszkańcami, nie wyjaśnił ludziom przyczyn wyboru wariantu nr 3. Terespolanie poczuli się zlekceważeni – mówi radny. Dodaje, że do budynku szkoły na rozmowę o perspektywach miasta przyszło wiele osób, w tym kilku przedsiębiorców.

– To chodzi o inwestycję stulecia w Terespolu! Zdumiewające, że burmistrz nie przybywa na spotkanie z mieszkańcami. Czy bał się, czy też nie miał nic do powiedzenia? – pyta Wojciech Mitura.

Dyskusje są przedwczesne

Jednak we wtorek, na dzień przed spotkaniem radnych i mieszkańców, burmistrz Jacek Danieluk wydał oświadczenie. Poinformował, że PKP PLK przedstawiły wstępną koncepcję przedprojektową budowy skrzyżowania dwupoziomowego na terenie Terespola, powiązanego z likwidacją przejazdu drogowo-kolejowego.

– Ta koncepcja aktualnie jest uszczegóławiana i przed jej ostatecznym doprecyzowaniem jakiekolwiek rozważania i dyskusje są przedwczesne. Ostateczna koncepcja przedprojektowa zostanie publicznie zaprezentowana i omówiona podczas otwartego spotkania z moim udziałem, na które już teraz serdecznie zapraszam – oświadczył burmistrz.

Załączył do swego oświadczenia też plan z zarysem wariantu III z jednoczesnym uwzględnieniem budowy przejścia pieszo-rowerowego w ciągu ul. Wojska Polskiego.

Artykuł pochodzi z portalu biala.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy