Reklama

Reklama

Kierowcy toną w błocie, a starosta łęczyński zbywa pytania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Czytelnik

Kierowcy toną w błocie, a starosta łęczyński zbywa pytania - Zdjęcie główne

"Droga, o której piszę, jest bardzo ważna dla ludzi, którzy mieszkają w Wólce Zawieprzyckiej, bo to jest najkrótsza droga do Lublina, tam, gdzie pracują" - informuje Czytelnik "Wspólnoty" | foto Czytelnik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Mieszkańcy chcieliby korzystać z powiatowej drogi Kolonia Zawieprzyce - Wólka Zawieprzycka, ale samochody toną tam w błocie. Tymczasem starosta zbywa milczeniem pytanie o to, czy powiat w ogóle kiedykolwiek zapewni przejezdność tej drogi.

Reklama

Czytelnik "Wspólnoty" w przesłanym do nas mailu opisał, jak wygląda droga powiatowa w jego miejscowości.

"Jest w powiecie łęczyńskim droga, która została zapomniana, przynajmniej przez starostę łęczyńskiego, a leży na trasie Kol. Zawieprzyce - Wólka Zawieprzycka. Droga, o której piszę, jest bardzo ważna dla ludzi, którzy mieszkają w Wólce Zawieprzyckiej, bo to jest najkrótsza droga do Lublina, tam, gdzie pracują" – napisał Czytelnik. I na dowód "zapomnienia drogi przez starostę" załączył zdjęcie auta, które utknęło tam w błocie.

"Obecnie droga jest nieprzejezdna, przynajmniej przez auta osobowe i ludzie, którzy chcą się dostać do Lublina, muszą dokładać 30 km albo i więcej" – dodał anonimowy Czytelnik "Wspólnoty".

W sąsiednim powiecie asfalt, u nas "dostawa kamieni"

Zdjęcia tonącej w błocie drogi zrobiła także inna mieszkanka tych okolic. Jagoda Jemielniak zdecydowała się opublikować fotografie w publicznym poście na Facebooku, w którym oznaczyła m.in. lokalne media i łęczyńskie starostwo. 

"Tak właśnie wygląda odcinek drogi powiatowej, która łączy miejscowość Wólka Zawieprzycka i Zawieprzyce. Mieszkańcy codziennie jeżdżą tą »drogą« do pracy, szkoły. Może warto, żeby władze nareszcie wzięły się za to" – napisała użytkowniczka Facebooka. 

I dodała, że w dwóch sąsiadujących powiatach są skrajnie różne standardy utrzymania tego odcinka.

"Parę tygodni temu został przywieziony kamień, który rozsypano byle jak, widać, co z niego pozostało. Jeżeli Państwo nie wierzą, że mieszkańcy powiatu łęczyńskiego jeżdżą tym odcinkiem, to zapraszam, żeby się o tym osobiście przekonać. Wójt Gminy Serniki w zeszłym roku zajął się naszym odcinkiem i jest wylany asfalt. Mam nadzieję, że władze Łęcznej podejdą do sprawy poważnie i problem zostanie rozwiązany tak, jak powinno być, a nie przyjedzie kolejna dostawa kamieni" - dodała Jagoda Jemielniak.

Tak starosta "odpowiada" na pytania

Wykonane przez naszego Czytelnika zdjęcie z tonącym w błocie samochodem na drodze powiatowej wysłaliśmy staroście Krzysztofowi Niewiadomskiemu i zadaliśmy mu dwa pytania: czy w ogóle zgadza się, że ta droga powinna być przejezdna przez cały rok przez samochody osobowe i czy ta przejezdność zostanie zapewniona (w jaki sposób i kiedy)?

Na naszego maila odpowiedziała rzeczniczka starostwa, Magdalena Kuca. "Informuję, że działania mające na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie naszego powiatu są stale podejmowane. Potwierdzeniem działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz stanu dróg są poniesione wydatki na działania inwestycyjne, w tym zakupy inwestycyjne na kwotę blisko 18 mln zł. Ponadto wskazać należy, iż tylko w pierwszym kwartale 2022 roku z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w ramach naboru wniosków na 2022 rok, Powiat Łęczyński otrzymał dofinansowanie w kwocie niemal 5 mln zł" – napisała Magdalena Kuca.

I na tym jej odpowiedź się kończy. O odcinku Kol. Zawieprzyce - Wólka Zawieprzycka, o który za naszym pośrednictwem pytają mieszkańcy... ani słowa.

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy