Reklama

Reklama

Ludwin: Lepsze kieszonkowe? Oni się dowiedzą, jak negocjować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Ludwin: Lepsze kieszonkowe? Oni się dowiedzą, jak negocjować - Zdjęcie główne

foto zdjęcie ilustracyjne - Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie znalazła się w gronie 65 szkół z całej Polski biorących udział w tegorocznej edycji projektu "Ferie z ekonomią", realizowanego przez fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Reklama

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

"Ferie z ekonomią" to projekt adresowany do uczniów siódmych i ósmych klas podstawowych. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wspólnie ze studentem kierunku ekonomicznego.

Pierwszy etap projektu realizowany będzie podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych, czyli od 14 do 18 lutego.

W tracie zajęć uczestnicy zdobędą wiedzę będą m.in. przyswajali podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiedzą się, jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy.

Stworzą model przedsiębiorstwa

Młodzież będzie miała również szansę wykształcić zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi i poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

Zajęciom edukacyjnym towarzyszyć będą gry i zabawy ekonomiczne, spotkanie z lokalnym przedsiębiorcą, wizyta w placówce banku i warsztat dotyczący pieniądza prowadzony przez pracowników oddziałów okręgowych Narodowego Banku Polskiego.

Uczniowie swoją przygodę z ekonomią będą kontynuowali również w drugim semestrze. W ramach drugiego etapu projektu przygotują pracę projektową – model biznesowy własnego przedsiębiorstwa działającego w lokalnej społeczności.

Nagrodą dla autorów pięciu najlepszych prac będzie wycieczka edukacyjna z warsztatami do Warszawy.

 

Artykuł pochodzi z portalu tubalecznej.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy