Reklama

Reklama

Koniec nocnej prohibicji w Międzyrzecu. "To była iluzja"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: miedzyrzec.pl

Koniec nocnej prohibicji w Międzyrzecu. "To była iluzja" - Zdjęcie główne

Radni miasta Międzyrzec Podlaski | foto miedzyrzec.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje międzyrzeckie Na terenie miasta Międzyrzec Podlaski można już sprzedawać alkohol w godzinach nocnych. To efekt uchwały, którą przyjęli radni miasta podczas sesji pod koniec lutego.

Reklama

Przypomnijmy, że od 2018 roku obowiązywała uchwała zabraniająca sprzedaży napojów alkoholowych na terenie miasta między godz. 22 a 6. Celem ówczesnej rady było ograniczenie picia alkoholu w miejscach publicznych i zakłócania porządku publicznego, co wtedy zdarzało się dość często. Radni zauważyli, że od kilku lat nie zgłaszano do magistratu przypadków zakłócania porządku publicznego z przyczyn zakupu i spożywania napojów alkoholowych w sklepach na terenie miasta lub poza nim.

 
Uchwała dotyczyła tak naprawdę dwóch punktów handlu detalicznego sprzedających napoje alkoholowe na terenie miasta, które otwarte są maksymalnie do godz. 22 - to jeden sklep przy stacji paliw i jeden supermarket. Radni miasta Międzyrzec Podlaski podczas głosowania 24 lutego jednogłośnie zdecydowali o uchyleniu wspomnianej uchwały. W uzasadnieniu decyzji podano m.in., że mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego i tak mogli kupować nocą alkohol w punktach zlokalizowanych w sąsiednich gminach, m.in. w gminie Międzyrzec Podlaski, gdzie taki zakaz nie obowiązywał. Dochodzi zatem do sytuacji, że w odległości kilkuset metrów od sklepu objętego zakazem znajduje się sklep, w którym handel w godzinach nocnych jest realizowany" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
 
 
Międzyrzeccy przedsiębiorcy wielokrotnie apelowali do organów gminy, że poprzez uchwałę z 2018 r. zakłócona została konkurencyjność i zasada równego traktowania podmiotów gospodarczych, prowadzących punkty handlu detalicznego. Co więcej, takie ograniczenie od 2018 roku nie zostało wprowadzone w żadnej gminie województwa lubelskiego, natomiast wiele samorządów zdecydowało się na wycofanie zakazów wprowadzonych wcześniej ze względu na ich iluzoryczność. Rada zwróciła też uwagę, że środki na działania profilaktyczne związane z zapobieganiem alkoholizmowi pochodzą właśnie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu.
- Część opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, które mogłyby zostać wpłacone do kasy miasta, trafia do budżetu gmin ościennych, zmniejszając dochód naszego budżetu - podkreślają władze Międzyrzeca.
Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszeniu jej w Dzienniku Urzędowym.

Artykuł pochodzi z portalu miedzyrzec.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy