Assistance znajdziesz w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym działającym w Polsce. Warto przejrzeć co najmniej kilka ofert, aby wybrać najkorzystniejszą i najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb. Sprawdź, czym charakteryzują się takie polisy.
1. Assistance przyda Ci się w podróży
Assistance to ubezpieczenie, które zapewnia pomoc w różnych nieprzewidzianych sytuacjach mogących wydarzyć się na drodze. Jeśli Twój samochód się zepsuje, będzie brał udział w kolizji lub wypadku oraz gdy zostanie skradziony, otrzymasz niezbędne wsparcie. Może się ono przydać w najmniej oczekiwanym momencie.
2. Jest to dobrowolne ubezpieczenie
Assistance, w przeciwieństwie do OC, jest dobrowolne. Oznacza to, że właściciel pojazdu może samodzielnie zdecydować o tym, czy chce je kupić, czy nie. Jego brak nie wiąże się z konsekwencjami finansowymi w postaci kary nakładanej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Mimo tego warto pomyśleć o jego zakupie, zwłaszcza jeśli często podróżujesz.
3. Podstawową ochronę zapewni Ci mini assistance
Zadajesz sobie pytanie, co to jest mini assistance? To ubezpieczenie dołączone najczęściej do oferty OC. Ma ono zachęcić klientów do skorzystania z oferty konkretnego ubezpieczyciela. Jego zakres jest jednak bardzo okrojony w porównaniu do standardowego assistance. Zapewnia ono wsparcie tylko w konkretnych przypadkach. Obowiązuje na obszarze Polski i najczęściej oferuje wyłącznie holowanie do określonego limitu kilometrów i przeprowadzenie podstawowych napraw na miejscu zdarzenia.
4. Możesz kupić assistance na podróż za granicę
Wiele towarzystw umożliwia swoim klientom zakup assistance obowiązującego nie tylko na terenie Polski, ale również poza granicami kraju. Najczęściej obejmuje ono kraje w Europie, z wyjątkiem Białorusi, Cypru, Kosowa oraz Mołdawii. Musisz jednak dokładnie sprawdzić zakres terytorialny przed zakupem polisy.
5. Warto porównać ze sobą kilka ofert assistance
Zanim wybierzesz konkretną ofertę, porównaj ze sobą co najmniej kilka z nich. Najważniejsze parametry, które koniecznie musisz wziąć pod uwagę, to przede wszystkim:
· minimalna odległość od miejsca zamieszkania – sprawdź, w jakiej odległości od domu musi nastąpić zdarzenie, abyś mógł skorzystać z pomocy,
· zakres terytorialny – jak już wiesz, ubezpieczenie assistance (ass) może obowiązywać wyłącznie w kraju lub także za granicą,
· maksymalny limit holowania – jest to określony dystans, na który zostanie przetransportowane Twoje auto do warsztatu lub pod dom,
· zapewnienie noclegu – sprawdź, czy ubezpieczyciel zapewni zakwaterowanie Tobie oraz pasażerom w trakcie dalekiej podróży,
· samochód zastępczy – przekonaj się, czy towarzystwo pokryje koszty wypożyczenia takiego auta oraz przez jaki czas będziesz mógł nim jeździć.
Przed zakupem assistance dokładnie przeczytaj wszystkie informacje zawarte w OWU. Dzięki temu będziesz wiedzieć, w jakich sytuacjach wezwanie pomocy będzie uzasadnione. Dowiedz się także, w jaki sposób poinformować ubezpieczyciela o zdarzeniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.