Reklama

Dofinansowanie do in vitro w Klinice Bocian w Lublinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dofinansowanie do in vitro w Klinice Bocian w Lublinie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Walka z niepłodnością jest niejednokrotnie długotrwałym i dosyć obciążającym emocjonalnie procesem dla kobiety i mężczyzny, którzy nie są w stanie spełnić swoich marzeń o rodzicielstwie poprzez naturalne poczęcie dziecka. Leczenie też wymaga nakładów finansowych, szczególnie gdy zostanie zalecona terapia metodą in vitro. Dobrą wiadomością jest to, że z pomocą w takiej sytuacji mogą przyjść samorządowe programy dofinansowania in vitro, które są realizowane również w placówkach Kliniki Bocian.

Czym jest dofinansowanie do in vitro? 

Niepłodność to schorzenie, z którym zmaga się coraz więcej par w wieku rozrodczym w Polsce. Pomimo że problemy z zajściem w ciążę mogą okazać się dla wielu osób bardzo trudnym przeżyciem, warto z nią walczyć i dążyć do realizacji marzeń o posiadaniu potomstwa. Właśnie dlatego niektóre miasta i województwa postanowiły wesprzeć finansowo swoich mieszkańców i zdecydowały się wprowadzać programy samorządowe, które dofinansują leczenie niepłodności za pomocą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro. Takie wsparcie może pomóc pokryć koszty m.in. punkcji pęcherzyków jajnikowych, pobrania plemników od mężczyzny, przygotowania ich do zapłodnienia, jak również samej procedury in vitro czy mrożenia niewykorzystanych zarodków. Należy jednak być świadomym, że szczegóły kwalifikacji par do skorzystania z refundacji i sposoby finansowania mogą się różnić w zależności od konkretnego miasta, gminy czy województwa, dlatego warto dokładnie zapoznać się w wymogami poszczególnych programów. Pod uwagę zazwyczaj jest brany wiek kobiety, miejsce zamieszkania pary, a także kwestie medyczne kwalifikujące do tego rodzaju terapii, w tym między innymi poziom AMH, jak również brak efektów wcześniej podejmowanych próby leczenia niepłodności innymi metodami.

Gdzie można skorzystać z dofinansowania do in vitro?

W Klinikach Bocian o wsparcie finansowe do in vitro mogą ubiegać się m.in. mieszkańcy z miast takich jak Warszawa, Poznań, Częstochowa, Sosnowiec, Kołobrzeg, Szczecin, Lublin, a także z województwa warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.  Większość programów oferuje dofinansowanie w kwocie 5000 zł do jednej procedury. Są też miejsca, gdzie wyznaczona jest suma nawet do 6000 zł. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro.

Jak skorzystać z dofinansowania do in vitro w Lublinie?

W Klinice Bocian w Lublinie jest również realizowany miejski program dofinansowania leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Lublina, który ma być prowadzony w latach 2023-2025. Pary, które zostaną zakwalifikowane, mają możliwość otrzymać dofinansowanie w kwocie do 5000 zł do procedury in vitro.  Program zakłada możliwość dofinansowania do maksymalnie 2 procedur IVF. Aby się zakwalifikować, należy spełnić kilka warunków, czyli m.in. pozostawać w związku małżeńskim lub partnerskim, mieszkać na terenie Lublina od co najmniej 12 miesięcy oraz płacić podatki na terenie Gminy Lublin. Ponadto, wiek kobiety powinien mieścić się w przedziale 25-40 lat i w ocenie biochemicznej i ultrasonograficznej ma ona szanse na wyindukowanie mnogiego jajeczkowania. 

W przypadku chęci skorzystania z dofinansowania do in vitro w ramach samorządowego programu, mieszkańcy Lublina mogą zgłaszać się do Kliniki Bocian w Lublinie, mieszczącej się przy ul. Relaksowej 26. W razie pytań należy kontaktować się z placówką telefonicznie: +48 81 475 76 80 lub mailowo: kontakt@klinikabocian.pl. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE