Reklama

Jak uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej - czy to możliwe?

Opublikowano:
Autor:

Jak uzyskać pożyczkę bez zdolności kredytowej - czy to możliwe? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Potrzebujesz pieniędzy, a twoja sytuacja finansowa nie jest najlepsza? Prawdopodobnie uzyskanie kredytu nie będzie możliwe. W każdym banku wynik badania zdolności kredytowej jest decydujący dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Na szczęście nie oznacza to, że w ogóle nie jesteś w stanie uzyskać pieniędzy: pozostaje jeszcze pożyczka bez zdolności kredytowej, z której możesz skorzystać niezależnie od warunków, w jakich się znajdujesz. Na czym polegają tego typu oferty? Gdzie szukać pożyczek bez zdolności i na co zwracać szczególną uwagę?

1. Pożyczka bez zdolności kredytowej - na czym polega?
2. Kto może ubiegać się o pożyczkę bez zdolności kredytowej?
3. Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?
Gdzie szukać ofert bez zdolności kredytowej? Online i stacjonarnie - obie opcje są możliwe. Internetowe porównywarki i rankingi są o tyle wygodne, że pozwalają uzyskać szybką informację na temat najkorzystniejszej pożyczki bez zdolności kredytowej bez konieczności osobistej wizyty w kilku punktach.
Pożyczka bez zdolności kredytowej - na czym polega?
Aby odpowiedzieć na pytanie, z czym dokładnie wiąże się uzyskanie takiej pożyczki, należy przede wszystkim przedstawić kwestię zdolności kredytowej badanej przez banki. Czym właściwie ona jest?
Zdolność kredytowa to nic innego jak prawdopodobieństwo, że pożyczone w określonej kwocie środki zostaną przed kredytobiorcę zwrócone w ustalonym w umowie terminie. Instytucje finansowe biorą pod uwagę szereg czynników, a konkretne kryteria i wymogi mogą się różnić. Jeśli więc jeden z banków uzna, że przy twojej zdolności kredytowej otrzymanie kredytu nie jest możliwe, nie oznacza to, że w innych instytucjach werdykt będzie podobny. Z kolei pozytywna weryfikacja w praktyce przekłada się na otrzymanie pieniędzy.
Wymaganą zdolność kredytową nie zawsze określa brak długów. Oczywiście, jeśli zalegasz z ratami lub opłatami dla innych instytucji, bank nie będzie postrzegał cię jako wiarygodnego klienta. Jednak liczą się także dochody i miesięczne wydatki, forma zatrudnienia, liczba osób na utrzymaniu. Może okazać się, że mimo rzetelnych spłat algorytm nie wyliczy odpowiedniej zdolności kredytowej. Pożyczki stają się wówczas alternatywą.
Kto może ubiegać się o pożyczkę bez zdolności kredytowej?
Pożyczki bez zdolności kredytowej to wygodna opcja dla osób, dla których otrzymanie tradycyjnego kredytu nie jest możliwe. Należą do tej grupy ci, którzy nigdy nie mieli żadnych zobowiązań finansowych, w związku z czym nie mają historii w biurze informacji kredytowej, nie mają udokumentowanych dochodów w wymaganej wysokości, zmagają się z zadłużeniem lub po prostu - mimo umowy o pracę - mają niską zdolność kredytową.
Aby jednak móc korzystać z pożyczek pozabankowych, trzeba:
    • być osobą pełnoletnią, legitymującą się dowodem osobistym,
    • być obywatelem Rzeczypospolitej i wskazać adres zamieszkania na jej terenie,
    • mieć adres e-mail oraz numer telefonu,
    • mieć konto bankowe,
    • dysponować dochodami na spłatę.
Pożyczka bez zdolności reprezentuje pożyczki krótkoterminowe, których udzielenie wiąże się ze znacznym ryzykiem ze strony instytucji finansowej. Z tego powodu niektóre firmy przewidują dodatkowe wymagania.
Na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?
Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy pożyczki, zastanów się, czy będziesz w stanie spłacić swoje zobowiązanie. Takie oferty często stają się pierwszym krokiem do wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Sprawdź także, jak wysoka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Dzięki niej sprawdzisz, ile pieniędzy będzie trzeba w sumie oddać.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE