reklama
reklama

Nieużywane auto – jak się go pozbyć w Lublinie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nieużywane auto – jak się go pozbyć w Lublinie? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Twój samochód stoi nieużywany i zastanawiasz się, co z nim począć? Zamiast przetrzymywać go w nieskończoność na parkingu czy w garażu w Lublinie warto podjąć trafną decyzję dotyczącą dalszego postępowania z nim. Jakie masz możliwości w tym zakresie?
reklama

Doprowadzenie do stanu używalności

Jednym z rozwiązań jest przywrócenie samochodu do stanu używalności, jednak wymaga to nakładów finansowych i czasowych. Ich skala zależy oczywiście od obecnego stanu, w jakim się znajduje auto – jeżeli do zrobienia jest niewiele, może warto pokusić się naprawę i tchnąć w auto drugie życie? Wówczas nie pozostaje nic jak tylko wykupienie winiety i udanie się w bliższą lub dalszą podróż. Niestety nie zawsze jest tak kolorowo – stan Twojego samochodu może być bowiem na tyle zły, że jego naprawa okaże się zupełnie nieopłacalna. Co począć w takiej sytuacji?

Sprzedaż

Innym rozwiązaniem, które warto przemyśleć, jest sprzedaż. Skoro Ty nie korzystasz z samochodu, być może przyda się komuś innemu, kto będzie gotowy na zapłacenie za niego? Nie da się ukryć, że to najlepsze wyjście, gdy zamierzasz pozbyć się pojazdu. Ponieważ nie dość, że pozwala Ci zarobić, to jeszcze cała procedura zupełnie niewymagająca i wiąże się jedynie z podpisaniem umowy oraz poinformowaniem o transakcji towarzystwa, w którym było wykupione ubezpieczenia OC dla Twojego auta.
Niestety sprzedaż samochodu nie zawsze jest możliwa. Jeżeli Twój egzemplarz znajduje się w złym stanie technicznym lub brakuje mu podstawowych dokumentów takich jak np. dowód rejestracyjny czy karta pojazdu, zainteresowanie kupnem na pewno będzie niższe. Również stare i mało wartościowe samochody niekiedy trudno sprzedać, podobnie jak auta bez ważnego przeglądu technicznego. Na szczęście w takiej sytuacji istnieje jeszcze jedno rozwiązanie.

Złomowanie

Jeżeli nie chcesz naprawiać samochodu i znowu zacząć z niego korzystać, a sprzedaż nie ma szans na powodzenie, jedynym wyjściem pozostaje złomowanie. W Lublinie i okolicach działa wiele firm świadczących usługi kasacji pojazdów – wystarczy znaleźć tę, która proponuje najlepsze ceny za odkupienie auta i skorzystać z jej oferty. Warto też zorientować się, czy wybrane przedsiębiorstwo dysponuje niezbędnymi pozwoleniami i jest w stanie samodzielnie odebrać samochód. To szczególnie ważne w przypadku pojazdów pozbawionych dokumentów wymaganych w ruchu drogowym i znajdujących się w złym stanie technicznym, który uniemożliwia samodzielną jazdę.
Jak przebiega złomowanie auta? Polega na przekazaniu go przedsiębiorstwu, które może poddać je kasacji zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami. W ramach procedury samochód jest odbierany na stałe, a firma, która go wykupuje, wystawia dokument poświadczający o złomowaniu. Do wykonania czynności niezbędny jest dowód rejestracyjny, a jeśli zleca je ktoś inny niż właściciel, konieczne staje się pełnomocnictwo.
Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za złomowanie odbiera samochód i wraz z dokumentacją poświadczającą o kasacji zostawia właścicielowi również unieważnione tablice rejestracyjne. Właśnie z nimi, a także z otrzymanym pismem należy wybrać się do urzędu rejestracji w Lublinie, aby złożyć je wraz z wnioskiem o wyrejestrowanie pojazdu. To ostatni krok, którego wykonanie oznacza, że formalnie samochód przestaje istnieć, więc znika konieczność opłacania obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama