O czym pamiętać sprowadzając używany samochód z zagranicy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

O czym pamiętać sprowadzając używany samochód z zagranicy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Wielu z nas decyduje się na sprawdzenie samochodu zza granicy, ponieważ wydaje nam się to tańsze rozwiązanie. Tylko jak zrobić to dobrze? O czym pamiętać przy sprowadzaniu używanego samochodu z zagranicy? Podpowiadamy!

Bierzemy pod uwagę profesjonalnych sprzedawców

Pojazdy z zagranicy cieszą się sporym zainteresowaniem w Polsce, często sprzedawane są w bardzo dobrym stanie i to w przystępnych stawkach. Z jednej strony to powód do zadowolenia, ponieważ każdy z nas może trafić na naprawdę ciekawe oferty. Niestety za wieloma z nich kryją się oszuści, którzy próbują wykorzystać nasze zainteresowanie zagranicznym pojazdami.

Przez to często skupują pojazdy w złym stanie, by je podreperować i sprzedać jako okazję. Jeśli trafimy na taki samochód, to możemy nie tylko się rozczarować, ale również stracić sporo pieniądze, a tego na pewno byśmy nie chcieli.

Dlatego lepiej rozważniej podchodzić do wszystkich ofert i skupiać się na tych, które pochodzą od profesjonalnych sprzedawców. Poznamy ich po stażu na rynku, czy nawet po nieposzlakowanej opinii wśród klientów. Najczęściej ich oferty pojawiają się sprawdzonych witrynach, w tym na stronach poświęconych transakcjom kupna-sprzedaży samochodów, więc warto się na nie skierować.

Sprawdzamy dokładny stan auta

Dobrą praktyką będzie także dokładne sprawdzeniu stanu pojazdu, który zamierzamy nabyć. Co ważne, powinniśmy skupić się nie tylko na wyglądzie zewnętrznym, ale również na samej zawartości pojazdu, a więc warto poprosić sprzedawcę o wizytę w wybranym przez nas warsztacie samochodowym. To właśnie tam specjaliści wykonają diagnostykę komputerową i ustalą, czy pojazd nie ma wad ukrytych, a jeśli takie będą, to zyskamy szansę na negocjację ceny lub zrezygnujemy z zakupu, który nie jest dla nas korzystny.

Nie zaszkodzi też sprawdzić pełnej historii pojazdu, ponieważ to z niej dowiemy się, czy auto, które chcemy nabyć brało udział w wypadkach drogowych, ale nie tylko. W historii pojazdu pojawiają się też wszystkie informacje o różnego typu naprawach, więc dzięki temu nic nie umknie naszej uwadze i unikniemy zakupu pojazdu, który jest niezgodny z zapewnieniami sprzedawcy.

Sprowadzając pojazd z zagranicy zawsze trzeba dopełnić formalności

Sprowadzenie pojazdu z zagranicy wiąże się także z dopełnieniem różnych formalności, w tym na przykład z przerejestrowaniem pojazdu. Poza tym może być też narzucona na nas akcyza za samochód, co wiąże się też z dodatkowymi kosztami. Ogólnie akcyza dotyczy pierwszej sprzedaży samochodu wyprodukowanego w danym kraju, czy też samochodu importowanego, niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju. Dodatkowo akcyza narzuca jest również w sytuacjach nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych, które nie były wcześniej zarejestrowane w Polsce.

Nie zapominamy o wykupieniu ubezpieczenia

Warto również pamiętać, że na osobach kupujących samochód zawsze spoczywa obowiązek posiadania ubezpieczenia OC i nie ma tutaj żadnego znaczenia, czy jest to pojazd z Polski, czy też z zagranicy. Dlatego, gdy wejdziemy w posiadanie auta, to lepiej rozejrzeć się za stosowanym ubezpieczeniem i więcej na ten temat dowiedzieć się można z https://ubezpieczamy-auto.pl/jak-ubezpieczyc-samochod-sprowadzony-z-zagranicy/. Na pewno nie rozczarujemy się, gdy wybór padnie na profesjonalne towarzystwa ubezpieczeniowe, ponieważ to właśnie one dokładają starań, by sprostać oczekiwaniom rynku. Dzięki temu nie tylko możemy liczyć na wysoką jakość obsługi, ale również na dostosowanie zakresu polisy OC do swoich potrzeb. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy