reklama

Od nasionka do drzewka

Opublikowano:
Autor:

Od nasionka do drzewka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANEW lipcu 2022 r w ECKiW OHP w Roskoszy miało miejsce wydarzenie pt. „Od nasionka do drzewka w ramach wspólnych obchodów z okazji 102 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 roku i współpracy Nadleśnictwa Biała Podlaska z Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy, 23 Bialskim Batalionem Lekkiej Piechoty WOT i Bialskim Batalionem Polskich Drużyn Strzeleckich”

 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji poległych w obronie Ojczyzny w 1920 roku i powstańców w 78 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przy asyście licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych (Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich, Podlasko-Kozieradzkie Bractwo Kurkowe, OSP Swory, Cicibór Duży, Sławacinek Stary, Bordziłówka Stara). Po nabożeństwie złożono kwiaty przy tablicy, która upamiętnia działania obronne zapasowego 34 pp, który na linii rzeki Klukówka, odparł natarcia bolszewików w dniu 3 sierpnia 1920, co dało możliwość na przegrupowanie się zasadniczych formacji wojskowych w rejon Dęblina i rzeki Wieprz, skąd wyszło zwycięskie natarcie na Warszawę.

 Była to okazja na pokazanie współpracy Nadleśnictwa Biała Podlaska z organizacjami wojskowymi, pozarządowymi i paramilitarnymi, która przejawia się nie tylko w pielęgnowaniu tradycji historycznej naszej Ojczyzny, ale w wielu innych przedsięwzięciach takich jak: sprzątanie lasu, wspólne sadzenie drzew (np. posadzenie 1050 drzew na 1050 Chrztu Polski, posadzenie dębów i utworzenie „Alei Bitwy Warszawskiej 1920 roku”), akcja „Ratujmy kasztanowce”, czyli grabienie i spalenie liści zaatakowanych przez szkodniki owadzie, wspólne dostarczenie drewna opałowego dla funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej podczas ochrony granicy państwa przed napływem nielegalnych migrantów.

Była to również okazja do promocji polskiej marki „Dobre z Lasu”, w której to Lasy Państwowe promują dziczyznę, miody oraz płody runa leśnego pochodzące z polskich lasów. Projekt „Dobre z Lasu” umożliwia dostęp do ekologicznej, naturalnej i zdrowej żywności, co jest możliwe dzięki prowadzonej przez polskich leśników zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej. Marka „Dobre z Lasu” daje gwarancję, że żywność ta jest zdrowa i bardzo smaczna, co potwierdzili, licznie zgromadzeni na uroczystości, degustatorzy. Marka „Dobre z Lasu” jest znakiem towarowym Lasów Państwowych i doskonałym przykładem na wypełnianie funkcji społeczno-promocyjnej na zasadzie równomiernego zaspokajania potrzeb współzależnych od siebie stron-lasu i ludzi.

 

Tomasz Bylina Nadleśnictwo Biała Podlaska 

 

 fot. Kamila Malinowska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy