reklama

System rozkładania w narożniku z funkcją spania - na czym polega i czym się różni od pozostałych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

System rozkładania w narożniku z funkcją spania - na czym polega i czym się różni od pozostałych? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANESystem rozkładania w narożniku z funkcją spania – na czym polega i czym różnią się od siebie popularne mechanizmy?

Dostępne w salonach meblowych narożniki z funkcją spania różnią się od siebie pod względem zastosowanego mechanizmu rozkładania. System rozkładania wpływa nie tylko na wygodę korzystania z funkcji spania, ale również na jakość snu oraz obecność i umiejscowienie schowków. Dzisiaj przyjrzymy się najpopularniejszym mechanizmom.
System delfin w narożnikach rozkładanych
Delfin jest jednym z najpopularniejszych mechanizmów rozkładania narożników z funkcją spania. Zapewnia szybką i łatwą zamianę mebla wypoczynkowego w łóżko – duże, komfortowe i stabilne. Wystarczy wysunąć znajdujący się pod siedziskiem stelaż i podnieść go za pomocą uchwytów. Nie trzeba odsuwać rogówki od ściany, więc możesz zaoszczędzić nieco miejsca w pomieszczeniu. Narożniki z systemem delfin idealnie sprawdzają się do spania okazjonalnego. Zazwyczaj budowa mebla przewiduje pojemny, łatwo dostępny schowek na pościel.

Automat DL w rogówce z funkcją spania
Łatwy w obsłudze system DL stosowany jest zarówno w sofach, jak i rozkładanych narożnikach z funkcją spania dostępnych w Salonach Agata. Aby rozłożyć rogówkę z funkcją spania, należy zdjąć poduszki, lekko podnieść do góry siedzisko i przesunąć je do przodu. Na miejsce siedziska kładzie się oparcie. Mechanizm nie rysuje podłogi. Uzyskana powierzchnia do spania jest duża, sprężysta i równa. Z tego względu automat DL często posiadać będzie narożnik z funkcją spania codziennego. Innym atutem narożników wypoczynkowych z funkcją spania i systemem DL jest obecność pojemnego schowka na pościel. Występuje on nawet w bardzo małych narożnikach z funkcją spania. W większych modelach pojemniki mogą być aż dwa.
Inne popularne mechanizmy w narożnikach z funkcją spania
Oprócz dwóch wyżej wymienionych, najpopularniejszych mechanizmów rozkładania sof narożnych, stosunkowo często spotykane są jeszcze:
    • system leopard/ puma - stelaż wysuwany jest automatycznie po wysunięciu siedziska;
    • automat wersalkowy – siedzisko podnosi się do góry i w odpowiednim momencie opuszcza;
    • system typu wózek – rozkładanie rogówki polega na wysunięciu siedziska z ukrytym wózkiem i rozłożeniu materaca;
    • system smart – to innowacyjny mechanizm, który zapewnia rozkładanie wypoczynku w kilka sekund.
Jaki system rozkładania wybrać?
Znasz już najpopularniejsze mechanizmy rozkładania rogówek. Który z nich wybrać? Najlepiej odwiedzić stacjonarny salon meblowy i przetestować narożniki z różnymi systemami rozkładania. Ocenisz, które rozwiązanie jest najwygodniejsze dla Ciebie. Ważne, żeby mechanizm był solidny i płynnie działał. Sprawdź, czy producent udziela na niego gwarancji. Zwróć też uwagę na to, czy zastosowany system rozkładania wymaga odsuwania mebla od ściany – jeśli oczywiście jest to dla Ciebie istotne.
Po czym rozpoznać narożnik z funkcją spania codziennego?
Szukasz narożnika do częstego spania? Zwróć uwagę nie tylko na łatwość rozkładania i niezawodność zastosowanego mechanizmu, ale również na rodzaj wypełnienia. Do spania codziennego najlepiej wybrać model z wypełnieniem ze sprężyn, np. bonellowych. Powierzchnię do spania warto pokryć dodatkowym toperem, czyli specjalnym, cienkim materacem nawierzchniowym. Zdecydowanie zwiększy on wygodę spania i ochroni tapicerkę przed zniszczeniem. Dla bezpieczeństwa i komfortu porannego wstawania powinieneś spać na wysokości co najmniej 40 cm.
Podsumowanie
Chcąc kupić idealny narożnik do spania codziennego lub jedynie okazjonalnego, warto poznać i przetestować meble wypoczynkowe z różnymi mechanizmami rozkładania. Do wyboru pozostają popularne, nowoczesne automaty oraz mniej typowe systemy, które także mają swoich zwolenników.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo