Reklama

Alina najpiękniejszą różą wystawy

Opublikowano: pon, 27 lip 2020 12:16
Autor:

Alina najpiękniejszą różą wystawy - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Końskowola: To werdykt jury z tegorocznego "Święta Róż"w Końskowoli. Publiczności najbardziej spodobała się odmiana Eden Rosse.

Epidemia pokrzyżował plany organizatorów

"Święto Róż" to sztandarowa impreza słynącej w całym województwie z uprawy tych pięknych kwiatów gminy Końskowola. Co roku w lipcu ściągały tu tłumy, by podziwiać królowe kwiatów na wystawie. Organizowany z rozmachem na ternach wystawowych Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego festyn był także świetną okazją dla działkowiczów i miłośników ogrodów do nabycia nowy roślin oraz rozmowy z hodowcami, bo jego stałym punktem programu był kiermasz.

 

W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa organizatorzy zmuszeni byli okroić program "Święta Róż". Zarówno tradycyjną wystawę kwiatów, jaki i konkursy ba najpiękniejszą różę wystawy i "miss publiczności" zorganizowano we wnętrzach świeżo wyremontowanego ratusza. Impreza była bowiem okazją do jego oficjalnego otwarcia.

 

Pachniało w całym ratuszu

Na wystawie róż zaprezentowano prawie 100 różnych ich odmian. Komisja złożona z prof.hab.dr J.Hetmana z Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina, dr. hab. A. Pacholczak z SGGW w Warszawie i L.Kurowskiego, właściciela Szkółki Kurowscy, wybrała jako najpiękniejszy kwiat wystawy, różę Alinkę wyhodowaną przez Krzysztofa Kozaka. Pozostali goście mogli głosować na "miss publiczności", okazała się nią róża p. Sylwii Skwarek Eden Rosse.

 

 

Pani Sylwia była bardzo zaskoczona wyborem publiczności i zarazem szczęśliwa, jest to jej pierwsze wyróżnienie. Natomiast pan Krzysztof swoim kwiatem zdobywał już nagrody i wyróżnienia. Alinka to brytyjska róża herbaciana, dwubarwna, znana także pod nazwą Red Gold (Czerwone Złoto), Eden Rosse to róża pochodzenia francuskiego, biała z różowym środkiem.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE