Reklama

Bawełna lepsza od papieru. Dowiedz się, dlaczego warto używać czyściwa przemysłowego z tkaniny zamiast jednorazówek

Opublikowano: pt, 24 sty 2020 10:20
Autor:

Bawełna lepsza od papieru. Dowiedz się, dlaczego warto używać czyściwa przemysłowego z tkaniny zamiast jednorazówek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Utrzymanie czystości na odpowiednim poziomie często decyduje o powodzeniu całego biznesu. Warsztaty samochodowe, zakłady przemysłowe, restauracje i inne lokale gastronomiczne, salony kosmetyczne, centra SPA & Wellness – to tylko niewielka część miejsc, w których niezbędne są specjalne materiały eksploatacyjne do czyszczenia i polerowania najróżniejszych powierzchni. Powszechnie stosuje się produkty z celulozy, jednak stuprocentowa bawełna ma co najmniej tyle samo zalet. A w pewnych sytuacjach sprawdza się zdecydowanie lepiej.

Czyściwo bawełniane lepiej zbiera wszelkie zabrudzenia i jest bardziej wytrzymałe od papierowych listków

 

Każde zabrudzenie charakteryzuje się inną trudnością w usuwaniu. Rozlany płyn ma przecież zupełnie inne właściwości, niż choćby przepalony olej silnikowy. Przed przystąpieniem do czynności porządkowych trzeba zatem zwrócić uwagę na takie rzeczy, jak chłonność materiału, jego odporność na rozrywanie czy stopień pochłaniania zanieczyszczeń. Wysokiej jakości czyściwo bawełniane pod każdym względem należy do ścisłej czołówki w tej kategorii artykułów przemysłowych. Mocne włókna o stabilnej strukturze świetnie radzą sobie praktycznie z każdym typem zabrudzenia: obojętnie, czy trzeba poradzić sobie z cieczą o niskiej gęstości, czy jednak wyzwanie stanową gęste, tłuste smary. W opinii specjalistów z firmy Berendsen czyściwo przemysłowe z bawełny znakomicie nadaje się także do chemikaliów, opiłków metalu, a także rozprowadzania silnych środków czystości na czyszczonej powierzchni. Przy odpowiednim postępowaniu uda się także zredukować pylenie niemal do zera, drobne cząsteczki zostaną związane i nie wzbiją się w powietrze.

 

Materiał można uprać i wykorzystać ponownie, co radykalnie zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów

 

Kolejnym argumentem przemawiającym za stosowaniem czyściwa bawełnianego jest jego ogromna żywotność. W przeciwieństwie do jednorazowego papieru, włóknina doskonale nadaje się do wielokrotnego użytku. Z punktu widzenia właścicieli firm istotny jest również fakt, że obowiązek prania często biorą na siebie dostawcy i producenci materiałów eksploatacyjnych. Na takie korzyści mogą liczyć te przedsiębiorstwa, które zdecydują się na kompleksowy outsourcing. Polega to na tym, że usługodawca zapewnia czyściwo przemysłowe w uzgodnionej ilości, a po upływie określonego czasu przywozi nową, czyściutką partię bawełnianych ścierek. Z kolei stare zostają zabrane do ekologicznej pralni, gdzie przywraca się je do stanu możliwie najbardziej zbliżonego do nowości. To rozwiązanie przyjazne środowisku, co ma spore znaczenie również przy budowie korzystnego wizerunku całego przedsiębiorstwa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE