Reklama

Brak opadów ma coraz gorsze skutki. Wprowadzono 3 najwyższy stopień zagrożenia pożarowego!

Opublikowano:
Autor:

Brak opadów ma coraz gorsze skutki. Wprowadzono 3 najwyższy stopień zagrożenia pożarowego! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysokie temperatury i niezbyt duże opady sprawiły, że na północy województwa ściółka leśna zaczęła się błyskawicznie wysuszać. W niektórych lasach ogłoszono 3 najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.

Najbardziej sucho jest w regionach północnych. To właśnie tam wchodząc do lasu trzeba wykazać największą ostrożność. Nie wprowadzono jeszcze zakazu wstępu do lasów, ale prosi się o szczególną ostrożność przebywając w lasach całej północnej części województwa. Wystarczy tylko porzucony niedopałek papierosa lub szkiełko, aby wybuchł pożar.

Przedstawiamy państwu krótki Fragment rozmowy z DH Dariuszem (OSP Krzyczew)

O czym należy pamiętać podczas dużego zagrożenia pożarowego ?

Przede wszystkim pamiętajmy, by w lesie nie używać otwartego ognia, nie palić ognisk, grilli ponieważ stanowi to dość duże zagrożenie. Od kilku tygodni jest wysoka temperatura, a do tego mamy brak opadów. Są to warunki, które sprzyjają rozwojowi pożaru w lesie.

Mniejsze, ale wciąż wzrastające zagrożenie pożarowe panuje w lasach na południu województwa. W ciągu najbliższych dni, 3 stopień zagrożenia będzie możliwy również w południowych regionach województwa.

Wystarczy iskra…

Jak wskazują dane z niedzieli o 13:00 wilgotność ściółki na przeważającym obszarze województwa wyniosłą zaledwie 11%. Jak widzimy ściółka jest wyschnięta na wiór i wystarczy drobna iskra bądź niedopałek papierosa, by rozpętać groźny pożar. Dlatego apelujemy, jeśli nie musimy wchodzić do lasu to lepiej tego nie róbmy oraz  jeśli zobaczymy ogień, to jak najszybciej poinformujmy odpowiednie służby, czyli straż pożarną Tel. 998

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE