Reklama

Chcesz wprowadzić teleopiekę w swoim samorządzie? Skorzystaj z RPO!

Opublikowano: pon, 10 lut 2020 13:28
Autor:

Chcesz wprowadzić teleopiekę w swoim samorządzie? Skorzystaj z RPO! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przykładem miasta, które wdrożyło i od września 2019 roku z powodzeniem realizuje projekt teleopieki dla seniorów jest Lublin.

W ramach projektu „SOS dla seniora" mieszkańcy otrzymali 400 opasek telemedycznych z przyciskiem SOS na okres 12 miesięcy. Projekt został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 oraz budżetu Miasta Lublin. Opaski dla seniorów dostarczyła firma SiDLY – jedyny w Polsce producent systemu telemedycznego opartego o opaskę telemedyczną z certyfikatem medycznym, który dedykowany jest m.in. do monitorowania parametrów życiowych osób objętych usługą teleopieki.

W ramach polityki senioralnej, samorządy realizują liczne projekty, których zadaniem jest m.in. zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, wdrożenie i wzmocnienie systemu opieki domowej oraz wsparcie dezinstytucjonalizacji opieki nad osobami potrzebującymi. Wzmacniają atrakcyjność i innowacyjność działań w zakresie polityki społecznej. Wypełnienie obligatoryjnego zadania organizowania i świadczenia usług opiekuńczych jest jednym z najważniejszych założeń realizowanych przez jednostki samorządowe.

Zgodnie z powyższym w Województwie Lubelskim rusza nabór wniosków do konkursu w ramach Działania 11.2 – Usługi społeczne i zdrowotne, w którym można wnioskować o wiele form wsparcia m.in. o teleopiekę.

Link do konkursu:

Termin składania wniosków w ramach pierwszej rundy konkursowej - od 25 lutego do 9 marca 2020r.

O dofinansowanie do projektu mogą się ubiegać się wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych, (nie dotyczy osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów), w tym jednostki samorządu terytorialnego lub ich jednostki organizacyjne, partnerstwo JST z jednostkami spoza sektora publicznego, instytucje pomocy i integracji społecznej, jednostki organizacyjne systemów wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, podmioty ekonomii społecznej oraz organizacje pozarządowe. 

Firma SiDLY realizuje projekty teleopieki w 60 samorządach na terenie Polski - zarówno małe, jaki i duże projekty – m.in. w Lublinie, w Radomiu, w Pionkach, Kozienicach, Lubartowie. Miesięcznie wykonywanych jest ponad 250 000 badań.

W celu pozyskania informacji o możliwościach sfinansowania teleopieki z Działania 11.2 – Usługi społeczne i zdrowotne – skontaktuj się z Ekspertem ds. Teleopieki: Agnieszka Staśkiewicz tel. +48 887 770 682, e-mail: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE