Reklama

Jak sprowadzić auto z zagranicy?

Opublikowano:
Autor:

Jak sprowadzić auto z zagranicy? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Planujesz zakup używanego samochodu za granicą? Do Polski najczęściej sprowadza się samochody z Niemiec i z Francji, ale też z Belgii, Holandii i Włoch. Zanim zdecydujesz się sprowadzić auto z któregoś z tych krajów, musisz mieć trochę wiedzy teoretycznej.

Wybór samochodu

Ofert sprzedaży samochodów najlepiej szukać przez internet, bo to najłatwiejszy i najszybszy sposób. W ocenie atrakcyjności dostępnego asortymentu bierzemy pod uwagę przede wszystkim cenę, bo jest ona często kluczowym parametrem przesądzającym o zakupie samochodu. W porównaniu ofert pod kątem ceny z pewnością pomocny będzie przelicznik walut. 

Polacy najchętniej kupują za granicą niemieckie i japońskie auta. Większość kupujących decyduje się sprowadzić samochód z Niemiec i to nie tylko przez wzgląd na bliskość tego kraju. Obowiązują tam bardzo restrykcyjne wymogi dotyczące stanu technicznego pojazdów. Nawet drobna usterka samochodu może sprawić, że pojazd nie przejdzie badania, więc Niemcy bardzo dbają o swoje samochody, a jednocześnie dobrze zarabiają i stać ich na stosunkowo częste zmiany aut. W konsekwencji niemiecki rynek obfituje w samochody w dobrym stanie i stosunkowo młode, a to jest dla polskich kupujących nie lada gratka.

 

          1. 2 Sprowadzenie samochodu z Niemiec

Auto można sprowadzić z Niemiec samodzielnie (na lawecie lub z dwoma kierowcami) bądź zlecić przywiezienie samochodu firmie transportowej. W pierwszym przypadku musisz znać język niemiecki i umieć ocenić stan techniczny auta lub zabrać ze sobą kogoś, kto mówi po niemiecku i zna się na samochodach. 

Pamiętaj, że w Niemczech prywatnych ofert sprzedaży samochodów jest niewiele. Umowy kupna-sprzedaży możesz się spodziewać tylko w przypadku zakupu pojazdu od osoby prywatnej. Jeśli uda Ci się trafić na tak sprzedawany samochód, to konieczne będzie spisanie tzw. Kaufvertrag, czyli polsko-niemieckiej umowy. W większości przypadków mamy jednak do czynienia z rachunkiem lub fakturą. 

Część osób sądzi, że samodzielne sprowadzenie samochodu jest tańsze – jednym autem obaj kierowcy jadą do Niemiec, a następnie każdy z nich wraca oddzielnie. Taka opcja ma jednak wady. Żeby zakupione auto mogło wracać do kraju na własnych kołach, musi mieć aktualne badanie techniczne i tablice celne, a wtedy alternatywą staje się transport na lawecie. Taka opcja nie wymaga posiadania badań auta i nie musimy dopłacać za wydanie tablic zjazdowych.

Wielu kupujących decyduje się sprowadzić samochód do kraju w ramach zlecenia transportowego. W takim przypadku musisz przekazać kierowcy lawety upoważnienie do odbioru samochodu oraz ksero małego i dużego briefu auta. Samochód możesz sprowadzić z pomocą Furgonetka Giełda. Wystarczy wystawić zlecenie o poszukiwaniu transportu i opisać w nim pojazd, podając jego wagę, rozmiary i planowany termin transportu. Firmy zainteresowane zleceniem podadzą swoje wyceny, a Ty wybierzesz spośród zgłoszeń najkorzystniejszą ofertę.

 

Zarejestruj się na stronie https://gielda.furgonetka.pl/ i znajdź firmę, która przywiezie Twój samochód.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE