Reklama

Reklama

Jak wysłać paczkę bez kolejek?

Opublikowano: 6 lipca 2020 11:18
Autor: Artykuł sposnorowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Nikt nie lubi słynnych pocztowych kolejek. Na szczęście są sposoby, które pozwolą nam wysłać paczkę bez konieczności wychodzenia na pocztę. Z jakich alternatywnych metod warto korzystać? Jak nadać przesyłkę, nie wychodząc z domu?

Reklama

 

Obecnie częściej niż kiedykolwiek korzystamy z usług kurierskich. Zazwyczaj dostajemy przesyłki. Zdarza się jednak, że i my musimy coś komuś wysłać. Jest wiele takich sytuacji. Zwrot towaru kupionego w sklepie internetowym, czy wysyłka swych nienoszonych już ubrań wystawionych na jednym z popularnych portali to tylko nieliczne z takich okoliczności. Większość z nas nie ma problemu z przyszykowaniem i zapakowaniem paczki. Schody pojawiają się jednak w chwili, kiedy chcemy ją wysłać. Oczywiście najpopularniejszą drogą była zawsze ta pocztowa. Sama wizja konieczności wybierania się na najbliższą pocztę, czekanie w długiej kolejce i rozmowa z niezbyt uprzejmym pracownikiem w okienku przyprawia o zawrót głowy. Na szczęście obecnie mamy także inne opcje wysyłki. Jak więc nadać paczkę szybko, wygodnie i bez nerwów? 

 

Jak wysłać paczkę bez wychodzenia z domu? 

Z pewnością wiele osób się teraz niezwykle zdziwi, ale tak, paczkę wysłać możemy nawet z własnego domu. Jak to właściwie możliwe? To bardzo proste. Firmy kurierskie oferują bowiem w dzisiejszych czasach usługę odbioru takich przesyłek. Kurier po prostu przyjeżdża pod wskazany adres i zabiera od nas paczkę. Pojawia się jednak pytanie, jak zamówić kuriera do domu? W tym celu należy wypełnić kilka prostych formalności. 

Jeśli chcemy nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu, będziemy musieli wypełnić odpowiedni formularz adresowy na stronie wybranej firmy kurierskiej. Gotową etykietę należy wydrukować i nakleić na wcześniej już przygotowany pakunek. Pozostaje już tylko poczekać na przyjazd kuriera. Tak wysłana paczka błyskawicznie trafi do adresata.  

 

Nadanie przesyłki w paczkomacie — zawsze po drodze

Jeśli nie lubimy stać w długich kolejkach na poczcie lub też do najbliższego punktu mamy dość daleko, to doskonałą alternatywą będą paczkomaty. Przede wszystkim należy podkreślić, że znajdziemy je dosłownie wszędzie. Na każdym osiedlu, dostępnych jest zwykle kilka takich konstrukcji. Przesyłkę więc nadać możemy przy okazji, na przykład wychodząc na spacer lub zakupy. Jak wysłać paczkę w paczkomacie? Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie, a następnie wydrukować kartę adresową i przykleić na przesyłce. Będąc już przy paczkomacie, wystarczy zeskanować kod z karty i umieścić pakunek w komorę, której drzwiczki się otworzą. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.