Reklama

Piotr Cyrwus: Reżyserii trzeba się poświęcić. Jest odpowiedzialna i czasochłonna

Opublikowano:
Autor:

Piotr Cyrwus: Reżyserii trzeba się poświęcić. Jest odpowiedzialna i czasochłonna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Aktor znany z ról serialowych i teatralnych ostatnio wyreżyserował także spektakl „Emigranci”. Twierdzi, że praca reżysera jest niezwykle odpowiedzialnym i czasochłonnym zajęciem. Choć nie był to jego reżyserski debiut, przyznaje, że aktorstwo pociąga go nieco bardziej. Obecnie gra w serialach telewizyjnych i spełnia się na różnych zawodowych polach.  

– Wyreżyserowałem już „Małego Księcia” i „Tango” Mrożka. W zasadzie reżyserowałem już także „Emigrantów”, ale teraz także „Zabawę”. Często wracam do tej formy, nie mam jednak czasu na reżyserię. Temu naprawdę trzeba się poświęcić, aktorstwo bardziej mnie pasjonuje – mówi agencji Newseria Lifestyle aktor.

Reżyser to osoba, która odpowiada za całokształt dzieła scenicznego. Piotr Cyrwus tłumaczy, że praca tego typu polega na ciągłej odpowiedzialności za aktorów oraz efekt końcowy. Aby spektakl okazał się sukcesem, należy włożyć w niego dużo wysiłku i sporo czasu.

– Do reżyserii trzeba się przygotować, to inny rodzaj odpowiedzialności. Jest się odpowiedzialnym za to, co proponuje się aktorom i również za nich. Na to trzeba mieć czas, jak na wszystkie relacje w życiu, rodzinne, artystyczne – dodaje aktor.

Piotr Cyrwus obecnie gra również w kilku serialach telewizyjnych. Dużo podróżuje, ponieważ plany zdjęciowe każdego z nich są od siebie oddalone. Aktor przyznaje, że postacie, w które się wciela, są niezwykle ciekawe.

– Teraz, kiedy skończyłem współpracę z Teatrem Polskim, znowu zaczęły się seriale. Nie biorę już głównych ról, ale gram we Wrocławiu, w Krakowie i w Warszawie bardzo ciekawe role, które mnie interesują – tłumaczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE